Další cenný skalp mladších dorostenek

Dlouhá pauza je u konce, soutěž mladších dorostenek se rozbíhá na nejvyšší obrátky, protože mladé Černé anděly čeká v jednom týdnu souboj s 1. a 3. týmem soutěže.

Do utkání jsme vstupovali jako na jaře neporažený tým a věřili jsme, že to tak bude i nadále. Celý první poločas byl ale vyrovnaný, nikdo si nedokázal vybudovat větší náskok. Za kratší konec jsme ale tahali my. Problém nám dělala především obrana 1:5, i když jsme se na ní připravovali. Vícekrát se nám podařilo přihrát vysunuté hráčce přímo do klína a následoval povětšinou rychlý kontr Zlína. Každý náš útok byl nebývale dlouhý a jednalo se spíš o dobývání branky Zlína. K našemu štěstí se po dlouhém spánku probudily obě levé spojky N. Holečková a A. Pokorná, které nezvykle dobře proměňovaly své střely v branky. I díky těmto ranám z dálky jsme v poločase drželi vyrovnaný výsledek 14:14. 2. poločas jsme začali podle scénáře, který jsme nechtěli dopustit, ztráty míče a rychlé útoky Zlína. Několik jednoduchých branek nás srazilo na kolena, prohrávali jsme i o 6 branek 20:26. Ukázalo se, že na jaře je naše síla v bojovnosti a hře do závěrečného klaksonu. Posledních 10 minut jsme vyhráli 6:1 a celé utkání vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Rozhodující byla poslední obrana, kdy jsme dokázali ubránit rychlý útok soupeře, získali jsme míč a 15 vteřin před koncem rozhodla M. Rubínová, že pokračuje naše jarní série po vítězství nad Zlínem 27:26.

Sestava a branky: A. Srpová, V. Benešová, Zemanová 4, Pokorná 5, B. Srpová 3, Holečková 5, Šilhavá 1, Maxová, Ležalová 1, Pavlíková, Vojtelová 2, Kroftová 1, Rubínová 5 a Čásová.

Již ve čtvrtek 12.4. se v domácí hale utkání se Slávií Praha, lídrem soutěže. Těšíme se na vaši podporu.