Další úspěšná příprava na rozhodující utkání

V 5. podzimním utkání byly soupeřkami mladších dorostenek hráčky Olomouce, se kterými měly loni vyrovnanou bilanci, když si oba týmy podrželi domácí půdu a body.

Letos se chtěly hráčky pokusit o stejný kousek a zvítězit doma. Tento scénář se začal naplňovat téměř od samého úvodu. Pár minut sice bylo vyrovnaných, rychlou hrou mostecké hráčky ale brzy zlomily odpor soupeře a postupně navyšovali skóre. Nebýt většího počtu nepřesných střel před koncem poločasu, byl by rozdíl vyšší než 17:11. Naštěstí se domácím povedl i vstup do 2. poločasu, vlastně utkání pokračovalo stejným průběhem i nadále. Oba poločasy domácí vyhrály o 6 branek, po závěrečném hvizdu na světelné tabuli svítil výsledek 35:23. V dnešním utkání odehrála v mosteckém dresu premiéru T. Michalcová a přispěla k výhře 3 brankami, navíc branku vstřelily všechny hráčky kromě brankařek.

“Odehráli jsme další velmi pěkné utkání, které se vyznačovalo rychlostí a vysokým počtem branek a mohlo jich být i více, nebýt 7 neproměněných jasný příležitostí těsně před koncem 1. poločasu. Tam jsme hostující brankářce hodně zvedli sebevědomí. Velkou radost máme ze zapojením všech hráček do utkání, to nám umožňuje zjistit, které hráčky můžeme kde využít a za jakých okolností, kdyby nám ze sestavy někdo vypadl. Velká spokojenost je se spoluprací hráček v obraně a obrany s brankářkou. Zahřívací část sezóny je za námi, teď nás čekají opravdu těžká utkání s týmy, které ztratily minimum bodů stejně jako my. Obtížné to bude o to víc, že všechna utkání hrajeme na hřištích soupeře,” dodal spokojený trenér po skončení utkání.

Sestavy a branky: Ebrlová, Srpová, Zemanová 4, Krbcová 4, Maxová 1, Scheithauerová 6, Ležalová 1, Michalcová 3, Rudincová 1, Jindřichová 2, Šüttöová 4, Borlová 3, Tesařová 2 a Čásová 4.

Mladší dorostenky čekají 3 velmi těžká utkání, která navíc odehrají na půdě soupeřů. Nejprve jedou 27.10. do Zlína, následující sobotu 3.11. do Kunovic a 11.11. na Slavii Praha.