Do hry se konečně vrací i naše rezerva

Po minulém nepovedeném víkendu přichází šance napravit neúspěchy. „A“ tým čeká pohár EHF, „B“ tým jede do Kunovic a cesty dorosteneckých týmů jsou tentokrát odlišné. Pojďme si tedy jednotlivé soupeře představit.


Liga mladších dorostenek: HC Háje – DHK Baník Most, 22. 11. 2014, 10:30

Sobotní utkání odehrají mladší dorostenky v Praze, kde se střetnou s týmem Hájů. Ty si zatím vedou poměrně suverénně, z osmi zápasů mají sedm vítězství. Jedinou porážku zatím dívky z Hájů utrpěly v Plzni, kde si neporadily s místním DHC, ale výsledek to byl velice těsný, domácí zvítězily 19:18. Tuto porážku ale pražské hráčky svým soupeřkám vrátily, když minulý týden vyhrály doma naprosto totožným výsledkem. Pražský tým má dvě kola před koncem soutěže čtyřbodový náskok na nepostupovou pozici. Rád by si postup zajistil už v sobotu, tomu se budou ale naše děvčata snažit zabránit. V posledním zápase jsme si připsali výhru, v dohrávce sedmého kola jsme porazili DHC Plzeň 17:16.


1. liga žen: SHK Kunovice – DHK Baník Most „B“, 23. 11. 2014, 11:00

Po dlouhé pauze se zpět do hry dostává i naše rezerva, v neděli pojede do Zlínského kraje, kde je čeká souboj s Kunovicemi. Ty měly velice dobrý start do soutěže, když remizovaly v Jindřichově Hradci, následně porazily České Budějovice a Slavii „B“. Ale poté přišel výsledkový útlum, když tři kola za sebou nedokázaly hráčky Kunovic získat ani bod. V dresu Kunovic zatím válí ex-veselské duo Fleková – Štěrbová, které dohromady nasázely devětasedmdesát branek.


Liga starších dorostenek: TJ AŠ Mladá Boleslav – DHK Baník Most, 23. 11. 2014. 13:00

K zápasu se chystají i starší dorostenky, ty budou chtít odčinit domácí prohru s týmem SVŠ Plzeň. Mladá Boleslav je sice předposlední, ale na domácím hřišti umí soupeře hodně potrápit. V minulém domácím zápase si dokonce připsala výhru 20:18, porazila Astru Praha. Ve svém kádru také mají nejlepší střelkyni soutěže Dominiku Roštejnskou, která prozatím nastřílela 63 branek. Náš tým již postup do 1. ligy ve svých rukou nemá, musí doufat ve výhru SVŠ proti HC Plzeň. Pokud se tento výsledek opravdu v Plzni urodí, tak budeme muset v posledním zápase podzimu HC porazit. Ale nejprve musíme uspět ve městě automobilů, poté můžeme přemýšlet nad dalším postupem.