Do odvet vstupují dorostenky vítězně!

Do odvetných zápasů dorostenek jsme vstupovali proti pražským Vršovicím. Tedy týmu, se kterým starší v prvním kole nedokázaly vyhrát, ale vyválčily na jeho půdě remízu 23:23. Mladší na jejich půdě zvítězily, takže většina diváků byla velmi natěšena na sobotní zápasy.

Liga starších dorostenek: DHK Baník Most – Sokol Praha Vršovice 35:25 (19:13)

Do branky jsme měli připravené dvě brankářky, kromě Koutenské byla do hry připravena i Natálie Házlová, jinak stabilní gólmanka mladších dorostenek.

Hned z první akce jsme dokázali skórovat, na brankoviště se prodrala Macháčková, která nedala hostující gólmance šanci. Stejně suverénně si počínala Jungová, která uprchla celé hostující obraně. Mostecká střelba byla v úvodních minutách naprosto špičková, činila se i důrazná obrana, která nedávala hostujícím hráčkám prostor k zakončení. A co prošlo, to si vychutnala Koutenská.

Hostující hráčky vsítily branku po čtyřech minutách, po této korekci svítil na tabuli stav 3:1. Mostecká mašina se ale nenechala zastavit, po osmi minutách se skvěl na světelné tabuli stav 6:2, a trenérka hostí si vzala oddechový čas. Ale ani po něm nedokázaly vršovické hráčky nalézt recept na brankářku Koutenskou. A jak se dařilo, domácí hráčky si dovolovaly předvádět nádherné signály, které potěšily oko nejednoho diváka.

A když si Parthová na křídle vybojovala ztracený míč, a následně zvýšila na 11:4, s vršovickými akciemi to začalo vypadat bledě. Důraz – tohle slovo vystihovalo mosteckou hru, ať se jednalo o obranu či útok. Ve čtrnácté minutě svítil na tabuli stav 12:7, po nepovedené pasáži našich andělů. Po likvidačním faulu na Parthovou, kterou zezadu podťala nejlepší hráčka hostí Rejmontová, měly mostecké hráčky výhodu další početní výhody. A využily tuto přesilovku fantasticky – tři vstřelené branky, navíc pro hráčku hostí to byl již druhý trest, takže si musela v dalších akcích dávat sakramentsky pozor, aby nebyla vyloučena i do třetice.

V sedmnácté minutě byla vyloučena Hynešová, ale její vyloučení zůstalo bez odezvy, myšleno té brankové. Po dvaadvaceti minutách jsme si stále drželi šestibrankové vedení. Hra byla rozkouskovaná, stále se přerušovalo, a žádný z týmů se nemohl dostat do tempa. Druhý dvouminutový trest dostala i Hynešová. Její trest se dělil zhruba v polovině odsezené doby, protože končila první půle. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 19:13 s tím, že se přesně 55 vteřin trestu přesunulo do druhé půle.

Ale ani 55 vteřin šesti proti pěti nedokázaly hostující hráčky využít. Naopak, se skončením trestu utekla Holečková, o pár desítek vteřin i Jungová. Ta byla ale o minutu později vyloučena. Z jejího trestu ale těžily spíše domácí hráčky, nejprve Gajarská, o pár chvil později i Parthová. Po sedmi minutách druhé půle jsme měli devítibrankový náskok. Ten jsme si drželi i po deseti minutách, za hosty skórovala pouze Rejmontová, ke které se ale střelecky žádná spoluhráčka nepřipojila.

A domácí tak mohli trestat chyby, produkované pražskými hráčkami. Po čtrnácti minutách druhého poločasu jsme vedli 29:18, a blížila se meta třiceti branek. Tu překonala Jungová, ač byla bráněna nedovoleně, takže si kromě vstřelené branky odnesla i dvě minuty pro soupeřící hráčku.

Na závěrečných třináct minut se do mostecké branky postavila Házlová. Na druhé straně stále hýřila aktivitou Jungová, které se v sobotu opravdu dařilo, k házenkářskému umu přidala také trochu akrobacie, když propasírovala míč do sítě přes ruce vršovické brankářky. Náskok jedenácti branek se jí ale zdál málo, a tak o minutu později stav opět navýšila.

Necelých pět minut před koncem zápasu vedl Baník zase o deset, 34:24. S tímto stavem hnula bomba Gajarské do růžku branky. Hostujícím hráčkám se již nedařilo vůbec nic, od přihrávek po střelbu. Symbolickou tečku za zápasem učinila ze sedmičky Rejmontová, která tak snížila na konečných 35:25.

Sestava a branky Mostu: Koutenská, Házlová – Jungová 8, Gajarská 7/1, Holečková 6, Parthová 5, Macháčková 4, Mankerová 2, Vílová 1, Hynešová 1, Nováková 1, Štichová, Pourová

Celá fotogalerie k utkání starších dorostenek ZDE

Liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – Sokol Praha Vršovice 32:21 (14:11)

Do zápasu jsme vstoupili tou správnou nohou, hned z první akce skórovala Stříšková. Vedení jsme si drželi velmi dlouho, přestáli jsme i dvouminutové oslabení ve třinácté minutě. Ale soupeř se stále snažil o vyrovnání, což se mu i v devatenácté minutě podařilo. Pak se ale do branky postavila rozchytaná Koutenská, která už předtím absolvovala zápas starších dorostenek. S její pohyblivostí si nevěděly hostující hráčky rady, navíc jim během dvou minut lapila dvě sedmičky, a pražské hráčky z ní začínaly mít strach.

Domácí hráčky tak opět získávaly ztracenou sebedůvěru. V jednadvacáté minutě skórovala Šípová, která využila nedůraz vršovické obrany. O minutu později obdržela hostující lavička dvouminutový trest, za příliš hlasité komentování výkonů sudích. Do konce poločasu si vybudovaly mostecké hráčky čtyřbrankové vedení.

Ale i do druhé půle jsme vstoupili lépe, první pětiminutovku jsme vyhráli 3:1. Jak čas ubíhal, stále jsme se soupeři vzdalovali. V desáté minutě to nevydržel hostující trenér, který si vyžádal oddechový čas. Nebylo se co divit, Černí andělé vedli 21:14. Tato pauza ale nemohla vykolejit sebejisté Mostečanky, které se z timeoutu vrátily s velmi bojovnou náladou. Po uplynutí ¾ hrací doby vedly domácí hráčky už o deset branek.

Kolem této hranice se skóre stále pohybovalo, a prakticky tak už zůstalo. Tedy málem, v závěrečné minutě se prosadily mostecké házenkářky hned dvakrát, čímž stanovily konečný stav na 32:21.

Sestava a branky Mostu: Koutenská, Házlová – Stříšková 10/3, Šípová 6/1, Drobná 4, Šumová 4, Kohoutová 3, Kluzáčková 2, Boudová 1, Nováková 1, Juppová 1, Ulbertová, Dřevěná, Benešová