Do poháru jdeme s tím, že chceme vyhrát, říká Petra Maňáková

Mostecké házenkářky odcestovaly v sobotu do dějiště svého dalšího pohárového souboje, v neděli je totiž čeká souboj s ruskou Zvezdou Zvenigorod. Ještě na konci týdne jsem si nejen o Evropském poháru popovídat s jednou z opor mosteckého týmu, Petrou Maňákovou.

Vy jste jednou z hráček, která pamatuje úspěch Černých andělů v Challenge Cupu. Říká se, že Pohár EHF je těžší, dají se tyto soutěže nějak srovnat?

Challenge Cup byl pro nás to tehdy něco úplně nového. Bylo to poprvé, co jsme si mohly evropský pohár vyzkoušet, bylo to takové zpestření. I v Challenge Cupu byly výborné a těžké týmy, ať už třeba Turkyně, nebo ve finále Chorvatky. Od té doby jsme se ale také posunuly, takže i když je Pohár EHF možná těžší, je to pro nás odpovídající kategorie. A my už navíc víme, do čeho jdeme.

D44

Vaším soupeřem je Zvezda Zvenigorod, tým, který už znáte z přípravy. Jaké proti němu podle vás máte šance?

Je to vždycky otázka štěstí, jak vyjde los. Vloni jsme měly smůlu, dostaly jsme Metzingen a i když jsme do toho šly po hlavě, soupeř byl někde jinde. Přitom letos jsme mohly na Metzingen narazit klidně znovu, ale tím, že nám nalosovali Zvenigorod, myslím, že existuje šance, že bychom mohly postoupit. Právě proto, že jsme se s nimi potkaly několikrát v přípravě, víme, že máme šanci je porazit. Samozřejmě zápasy v přípravě jsou něco úplně jiného, týmy ještě nejsou úplně kompletní, řadu věcí si zkouší, sehrávají se. V sezoně už je to něco úplně jiného a pohár je oproti přípravě už úplně jiný level. Na druhou stranu díky zápasům z přípravy máme někde v podvědomí uložené, že jsme s nimi schopné zahrát, a dokonce je porazit. Ale je to jako u každého jiného zápasu, jdeme do toho naplno s tím, že chceme vyhrát.

V2

Je ruská házená jiná než třeba německá, dá se to nějak porovnat?

Upřímně řečeno, ruskou ligu úplně neznám, přece jen německou házenou známe lépe. Je nám blíž, máme jí osahanou, ale nemyslím si, že by to byl nějaký extrémní rozdíl. Z toho, co jsme měly možnost vidět, hraje Zvenigorod hodně rychlou házenou, všechno se valí dopředu a hráčky jsou i dost silové. S ruskou házenou už jsme se ale do kontaktu už dostaly, hrály jsme v Rostově pohár. Tehdy to tam bylo těžké, prohrály jsme, ale nehrály jsme špatně. Pamatuji si, že tam tenkrát bylo plno a věřím, že i tentokrát bude plná hala. Přece jen Zvezda má své jméno, jsou to vítězky Poháru EHF a Ligy mistryň, takže je určitě přijde podpořit hodně lidí. Stejně tak doufám, že i u nás přijde hodně lidí, přece jen je to velké lákadlo. Vidět takového soupeře v Mostě je vlastně taková odměnu pro nás i pro fanoušky. Navíc když máme šanci postoupit.

Jste čerstvě vdaná, chodí manžel fandit?

Manžel na házenou chodí i se svými rodiči, stejně jako příbuzní a partneři ostatních holek z týmu. Přece jen je to bývalý házenkář, takže k tomu má vztah. Vybírá si ale zápasy, které ho zajímají, nemusí kvůli mně chodit povinně na každé utkání.