Domácí drama proti Šaľe se šťastným koncem

DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa 32:31 (17:17)

Drama až do posledních vteřin zažívali diváci v mostecké sportovní hale, nakonec se šťastným koncem pro domácí. Černým andělům utekl začátek zápasu a už od prvních minut museli dotahovat sice minimální, ale přece jen náskok soupeřek ze Šaľy. Až těsně před koncem poločasu se jim povedlo náskok stáhnout a do šaten se šlo za nerozhodného skóre. Ve druhé půli se Šaľanky znovu nadechly a opět domácím lehce utekly, pět minut před koncem hostujícím hráčkám podařilo dokonce odskočit až na pětibrankový rozdíl, ovšem domácí tým změnil obranný styl a z rychlých protiútoků srovnal skóre. Lucia Mikulčík nakonec v posledních vteřinách skórovala a strhla vítězství na stranu domácích.

Nejvíce branek: A. Kostelná 8/2, Mikulčík 4, Šustková 4/1 – Némethová 13/2, Pócsíková 6/2, Obstová 4. Rozhodčí: Milan Hájek, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 6/3- 5/4. Vyloučení 4- 6. Diváků 886.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „První poločas byl od nás na začátku možná trochu pasivní v obraně, ani brankářkám se moc nedařilo, ovšem obojí je propojené a ani jedno nám v prvních deseti, patnácti minutách příliš nefungovalo. První poločas byl ale celkem pohledný, padalo hodně branek, viděli jsme hezké akce. Ve druhé půli úřadovala bývalá brankářka Mostu Sabrina Novotná, zřejmě má dobře načtené naše hráčky, což nás také trochu znervóznělo. Věděl jsem, že pokud chceme nějaké góly dát a obrátit zápas, musíme střílet z jiných pozic a zakončovat z rychlých protiútoků. Možná jsme s jiným obranným systémem mohli přijít dřív a nemuselo to být ani takové drama.