Domácí vítězství Černých andělů nad Porubou

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 24:16 (13:10)
Úvod prvního poločasu se v mostecké sportovní hale odehrával plně pod taktovkou domácích hráček, které si během první čtvrthodiny dokázaly vytvořit až šestibrankový náskok. Na konci první půle se ale porubským hráčkám podařilo nebezpečně narůstající rozdíl ve skóre zbrzdit a do šaten se šlo z jejich pohledu s přijatelným tříbrankovým rozdílem. Druhý poločas odstartovali lépe hosté, ale zlepšenou obranou se domácím opět podařilo soupeři odskočit, náskok ještě navýšit a bezpečně si pohlídat závěr zápasu.

Nejvíce branek: A. Kostelná 6, Kovářová 8/2, Šustková 3 – Smetková 5/3, Andrýsková 3, Revajová 3. Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Sedmimetrové hody: 6/6, 5/3. Vyloučení: 5/4 navíc Andrýsková č.k. Diváci: 525.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, bohužel nám opět nevyšla zhruba desetiminutovka v prvním poločase, kdy se soupeř dotáhl a druhou polovinu jsme také neodstartovali dobře. V této fázi jsme se trápili, ale nakonec jsme to tempem zase zvrátili na svou stranu. Věděli jsme, že toto tempo je pekelné a jsme rádi, že nám to nakonec vyšlo. Důležitou roli v naší hře sehrála dobrá obrana a rozhodly druhé vlny na postavenou obranu.

Dušan Daniš, trenér DHC Sokol Poruba: „Měli jsme velmi špatný začátek zápasu, prohrávali jsme už o pět branek, ale co bylo nejhorší, že jsme za tohoto stavu zahodili čtyři, pět vyložených šancí. To se odrazila na naší výkonnosti i na celém prvním poločase. Ačkoli jsme se dotáhli na rozdíl tří branek, stálo nás to moc sil. Myslím, že dnes nám ani příliš nezachytaly brankářky, alespoň to, co bylo takříkajíc povinné. Ve hře našich a soupeřových spojek byl velký rozdíl, dostávali jsme góly zvenku a dělalo nám to velké problémy.