Domácí vítězství nad Hodonínem

DHK Baník Most – HK Hodonín 38:24 (16:11)

Velmi sympatický výkon předvedly na palubovce Mostu házenkářky Hodonína. První dvacetiminutovku se jim velmi úspěšně dařilo s domácími hráčkami držet krok, a dokonce si udržovaly vedení, v 19. minutě vedly dokonce rozdílem tří branek. Pak se Černým andělům podařilo náskok stáhnout a ještě do konce první půle si vypracovali pětibrankový náskok. Po změně stran už domácí hráčky žádné překvapení nepřipustily, zlepšily obranu a začaly proměňovat šance a odrazilo se to i na skóre, nakonec se mosteckým hráčkám podařilo zvítězit čtrnáctibrankovým rozdílem.

Nejvíce branek: Šustková 7, Zachová 7 – Cholevová 7/2, Poláchová 5. Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 0/0 – 5/4. Vyloučení: 6/2. Dváků: 205.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Pochvalu za výkon v dnešním utkání zaslouží především mladší hráčky, které dokázaly i v prvním poločase dávat hezké branky. Jinak jsme ale v první půli udělali příliš mnoho chyb a neproměňovali jsme šance. Druhá půle už byla lepší, hra už více odpovídala stylu, který bychom chtěli a měli hrát.

Tomáš Bárta, trenér HK Hodonín: „My jsme do Mostu přijeli zejména sbírat zkušenosti. V prvním poločase se nám velmi dlouho dařilo držet se soupeřem krok, dařilo se nám zpomalovat jeho hru, což byl jeden z našich cílů. S druhou polovinou utkání už tak spokojený nejsem, příliš zbrkle jsme chtěli za každou cenu skórovat a dělali zbytečné chyby.