Domácí výhra nad Plzní

DHK Baník Most – DHC Plzeň 37:25 (16:13)

Mostecké hráčky začaly sebevědomě a zakrátko si vytvořily čtyřbrankový rozdíl, Plzeň poprvé skórovala až v osmé minutě utkání. Pak se ale hostům podařilo zápas zdramatizovat, už ve třinácté minutě bylo srovnáno a ve dvacáté minutě šla Plzeň dokonce do vedení. Domácím se ale ještě před koncem první půle podařilo strhnout vedení na svou stranu a do šaten šli Černí andělé s tříbrankovým náskokem. Ve druhé půli už ale domácí hráčky nepřipustily žádné drama a od prvních minut začaly navyšovat náskok, na který už Plzeň nedokázala odpovědět.

Nejvíce branek: Stříšková 6, Kovářová 5/1, Zachová 4, Šustková 4/1 – Kepková 4, Mudrová 4, Galušková 3. Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody 5/4 – 3/1. Vyloučení 4:4. Diváků: 595.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Nakonec jsme zvítězili, ale měli jsme obrovské problémy. Z dvaceti minut prvního poločasu jsem byl překvapený a zklamaný. Ve druhé půli už jsme jednoznačně dominovali. Bohužel avizované překvapení, hru sedm na šest, jsme mohli aplikovat jen zhruba dvacet minut.

Jana Galušková, trenérka DHC Plzeň: „Po slabším začátku jsme to hezky dotáhli a trochu jsme Mostu zkomplikovali situaci a domácí to neměli tak snadné, jak možná předpokládali. Myslím, že na to, že jsme první sezonu v nejvyšší soutěži, povedlo se nám nastřílet mistrovi pětadvacet branek, a to není špatné. Získáváme zkušenosti, snažíme se učit a dohrávat, co se dá.“