Dominika Zachová v Lize mistrů

Dominika Zachová patří ve svých teprve třiadvaceti letech k nejzkušenějším hráčkám Černých andělů. V Mostě sbírá domácí tituly a poháry, patří ale také k důležitým hráčkám české ženské reprezentace, se kterou má na kontě už bezmála třicítku mezinárodních startů, včetně mistrovství světa a Evropy. Právě v těchto dnech se s národním týmem připravuje na kvalifikaci na EURO 2020. V Mostě se jí ale splnil velký sen, zahraje si poprvé Ligu mistrů. Sponzorem hráčky je společnost Fireclay.

Zkuste na úvod popsat svou házenkářskou kariéru.

S házenou jsem začala v podstatě náhodou asi v 7 letech v Plzni. Tam jsem strávila mládežnická léta a tuším v sezoně 2014/2015 jsem přestoupila do Mostu a od té doby hraju tady. Kromě Mostu hraju ještě v reprezentaci, se kterou jsem měla možnost si zahrát i na mistrovství Evropy i světa.

roc47

Patříte také k hráčkám, které ještě studují, jaký obor?

Teď studuji obor veřejná správa na Vysoké škole finanční a správní. Úspěšně jsem dokončila obor právní asistence na vyšší odborné škole. Má to na sebe přímou návaznost, na vysoké škole mi toto studium uznali, takže mám bakalářské studium o rok kratší a tím pádem mě letos čekají státnice.

To mi nahrává na otázku, jak budete při současném házenkářském zápřahu stíhat studium? A stihnete se vůbec potkat s rodinou?

Mám naštěstí nastavený individuální studijní plán, ve škole mi v tomhle ohledu vždycky vycházeli vstříc. Měla jsem to takhle náročné i dřív, protože třeba s reprezentací jsme odjížděli na šampionát i na měsíc pryč. Když jsem byla na mistrovstvích světa i Evropy, bylo to náročné. Uvidíme, jak to bude vypadat letos, protože státnice mě čekají už v lednu. Bude to ostré, ale myslím, že to nakonec nějak zvládnu. I s rodinou se uvidíme, oni na zápasy jezdí pravidelně, takže v tomhle ohledu strach nemám.

kas27

Jak moc velký úspěch to pro vás bylo vybojovat postup do Ligy mistrů?

Byl to hodně velký úspěch. Snila jsem o tom zahrát si Ligu mistrů a dá se říct, že to bylo něco, co mi v kariéře ještě chybělo. Zahrála jsem si Evropské poháry, mistroství Evropy i světa, ale jediné, co mi chybělo, byla Liga mistrů. A strašně moc jsem si jí chtěla zahrát tady v Mostě. Je to jako sen, který se někomu během házenkářského života ani nesplní a já jsem hrozně ráda, že nám se to tady povedlo. Možná nám to, čeho jsme dosáhli, dojde ještě o něco později, až přijdou ty těžké zápasy.

Prý jste říkala, že jsme se v Lize mistrů dostali do skupiny snů, proč?

Říkala jsem to hned, jak jsem zjistila, koho tam máme. Je tam Györ, nejlepší tým světa a pak společně s námi týmy, se kterými si myslím, že jsme schopní něco uhrát. V tom je to právě skvělé. Z téhle skupiny se dá postoupit a já věřím, že se nám to povede.

Co vlastně dělá Dominika Zachová když nehraje házenou?

Dominika Zachová, když nehraje házenou, tak chodí do školy. A když nechodí do školy, tak odpočívá. Já jsem ale poměrně hyperaktivní, takže nedokážu třeba celý den nic nedělat. Mám ráda spoustu dalších sportů takže by se dalo říct, že kromě sportu je mým největším koníčkem sport.