Dorostenky doma bez bodů

Dlouhé měsíce neztratily mladší i starší dorostenky body na své domácí půdě. Tento víkend si ale nepřipsaly žádný. Obě družstva prohrála s DHC Plzeň o 2 branky. Mladší dorostenky 28:30 a starší dorostenky 26:28. Obě utkání měla stejného činitele, malou efektivitu střelby a velmi dobře chytající reprezentační jedničku dorostenek M. Malou.

Úvod utkání mladší dorostenek ale ztrátě bodu ani trochu nenasvědčoval. Domácí hráčky se držely v dosahu Plzně a závěru poločasu zúročily skvělou kondiční připravenost a navýšily náskok na 3 branky 14:11. Vytvořily si tak mírný náskok do 2. poločasu, který do jejich hry mohl přinést trochu klidu. Branková výhoda se ale stala spíše přítěží, navíc nedokázaly využít svou připravenost ve zbytku utkání stejně jako v 1. poločasu. Plzeň postupně stahovala náskok Černých andělů a postupně převzala vůdčí roli v utkání. Domácí hráčky přestaly tlačit v útoku a polevily také v obraně. Když hostující hráčky vedly ještě 5 minut před koncem o 2 branky, začalo to být s body pro domácí mladší dorostenky vážné. O další 3 minuty později to už bylo kritické, když byl rozdíl stále dvoubrankový. Oba týmy sice vstřelily další branky, ty se ale pravidelně střídaly, a tak se výsledný rozdíl už nezměnil. Pro mladší dorostenky se jedná o první domácí prohru od 12.4.2017, kdy prohrály o 2 branky se Slávií Praha.
Bez názvu

“První poločas jsme hráli to, co jsme chtěli a co jsme potřebovali. Do druhé poloviny jsme nechtěli nic měnit, ale nakonec se tak stalo. Očekávali jsme, že to bude těžké utkání, na čele tabulky mladších dorostenek se nám po tomto kole vytvořila čtyřčlenná skupinka, která je velmi vyrovnaná a bude po celý zbytek sezóny bojovat o titul a postup do Česko-slovenského poháru. Prohra s Plzní je pro nás sice ztráta, ale sezóna je ještě dlouhá a máme možnost zapracovat na zlepšení naší hry, která ještě po příchodu nových hráček není taková, na jakou jsme byli v předchozí sezónách zvyklí. Věříme, že se z této prohry zvedneme a budeme pracovat ještě intenzivněji na nápravě, abychom si tyto ztracené body vzali na jaře zpět.”

Sestava a branky: Jurinová, Kašparová, Pazderová 1, Scheithauerová 2, Pavlíková, Veselovská 4, Schüllerová 8, Rudincová 2, Martinková 2, Dvořáčková, Stará 2, Turčanová 1, Kapusniaková 5 a Tesařová 1.