Dorostenky doma částečně úspěšné

Sobotní odpoledne nabídlo lidem spoustu možností, jak trávit volný čas. A ač se udělalo hezky, tak si i přesto řada příznivců házené nalezla cestu do mostecké sportovní haly, kde je čekaly dva zápasy dorosteneckých kategorií.

Liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – HC Háje 11:18 (5:8)

Diváci byli natěšeni na brankové hody, i proto, že Háje měly průměr čtyřiačtyřiceti branek na zápas, domácí Baník rovných pětačtyřicet. Ale během prvních patnácti minut padlo pouze pět branek! Baník sice vedl 3:2, ale o pár minut později toto vedení ztratil. Navíc začal ztrácet, i když nikterak výrazně, protože oba týmy byly ve svých útocích značně nemohoucí. Ale o ten pověstný chlup více se dařilo hostujícím házenkářkám. Ty si mezi dvacátou a pětadvacátou minutou vybudovaly náskok tří branek, který do poločasu neztratily.

Do druhé půle tedy nastupoval domácí celek jako ten, který bude muset něco předvést. A také se domácí hráčky jako první prosadily, úspěšná byla Pourová. Ale dvoubrankový rozdíl setrval na tabuli delší dobu, navíc se přidávaly i zbytečné ztráty míčů, které braly našim děvčatům síly. V sedmé minutě druhého dějství přidaly hostující hráčky branku na 7:10, ale stále nebylo nic ztraceno, protože jsme opět začali pracovat na plné obrátky. Pouze smůla, a v některých případech i nezkušenost, nás připravily o slibné příležitosti ke skórování. Ve čtrnácté minutě jsme se soupeři přiblížili na rozdíl jediného gólu. Ale náš tlak prakticky zrušilo vyloučení v patnácté minutě. Soupeř se díky němu dostal zpět do zápasu, do čtyřiadvacáté minuty si vypracoval solidní čtyřbrankový náskok. A tři minuty před koncem to bylo již o pět. Hráčky z Hájů si závěr zápasu zkušeně pohlídaly, takže si domů mohly odvézt výhru 11:18.

Sestava a branky Mostu: Hošková, Házlová – Ulbertová 2, Stříšková 2, Pourová 2, Šumová 2, Kohoutová 1, Šípová 1, Kluzáčková 1, Srpová, Štichová, Boudová, Nováková, Butalová

Liga starších dorostenek: DHK Baník Most – TJ AŠ Mladá Boleslav 33:16 (17:8)

Utkání začalo několika technickými chybami na obou stranách, brankářky neměly moc práce, protože se týmy prakticky nedostaly ani ke střelbě. Střelecké ticho prolomila až Macháčková ve čtvrté minutě, pěknou ranou z dálky. V páté minutě to bylo 2:0, na křídle utekla Parthová, která bez problémů překonala hostující brankářku. Obrana Baníku pracovala až na výjimky bez chyby, co prošlo, zlikvidovala brankářka Koutenská. Její čisté konto ukončil sedmimetrový hod v osmé minutě.

Oko diváka mohlo potěšit velmi zajímavé zakončení Jungové, která se i v těžké pozici s míčem popasovala, a přesně trefila spodní roh mladoboleslavské branky. Ve dvanácté minutě se prosadily i hostující hráčky, stav 5:2. Velmi dobře Baníku fungovaly rychlé útoky, z jednoho takového vsítila branku Holečková, a o chvilku později také Štichová. Střeleckou pohodu nabyla také Hynešová, která se neohroženě dvakrát za sebou probila na brankoviště a nekompromisně potrestala nedůslednost hostující obrany. Ale domácím hráčkám se dařilo ze všech pozic. Jednou z pivota, poté ihned ze spojky, abychom se do třetice trefili z křídla. Hostující hráčky si v těchto momentech mohly připadat, jako na kolotoči, tak se nebylo co divit, že si na počátku dvaadvacáté minuty vybral trenér Mladé Boleslavi oddechový čas. Stav 12:4.

Nejvíce odpočinutá ale z této pauzy vyšla Štichová, která opět prchla mladoboleslavským hráčkám a připsala si tak již třetí branku v zápase. O minutu později se Vílová zavěsila do vzduchu a byl z toho krásný gól. V pětadvacáté minutě se připomenuly i hostující hráčky, které dvakrát za sebou překonaly brankářku Koutenskou. Ve dvacáté šesté minutě si svůj první oddechový čas vzal i trenér Jiří Maršík, jeho tým vedl 15:6. Následovala krásná souhra celé šestice, kterou úspěšně zakončila Radka Vílová. Dvě minuty před koncem tak mostecké hráčky vedly o deset branek. To se ale nelíbilo hostujícím hráčkám, které využily chvilku nekoncentrovanosti domácí obrany, aby se dostaly na devítibrankový rozdíl. V závěru ještě každý tým přidal po jedné brance, takže se do šaten odcházelo za stavu 17:8.

Do druhé půle vstoupily lépe hostující hráčky, které vsítily první branku. Po pár minutách byl náskok mosteckých osm branek. Po dvanácti minutách byl stav 21:13. Střelecky už to z naší strany nebyla taková sláva, jako v první části. Hostující hráčky tak začaly pozvolna dotahovat. Tuto hrozbu se snažil zastavit oddechovým časem domácí kouč Maršík.
Timeout splnil svou funkci, na jedné straně skórovala Hynešová, na druhé straně začaly domácí hráčky v obraně opět hrát svojí hru. A náskok mosteckých se tak začal vracet na brankový rozdíl, se kterým jsme zakončily první poločas. Navíc si Nikola Koutenská postavila tyče opravdu dobře, protože střely mladoboleslavských hráček několikrát rozezvučely tyč nebo břevno. Tři akce za sebou se povedla mosteckým hráčkám kolmice na pravé křídlo, kde číhala Parthová, která se mohla hostující brankářky pouze dotázat, do jakého místa si přeje dostat gól. O chvíli později následovala kolmice i na druhé křídlo, na kterém si nabíhala Štichová. Třicátý gól Černých andělů vsítila Gajarská, která tím prolomila svou střeleckou smůlu v dnešním zápase. V pětadvacáté minutě byla Veronika Parthová vyloučena na dvě minuty, jednalo se o první vyloučení Mostu v sobotním zápase. Ale i v oslabení se dokázaly mostecké hráčky prosadit, Jungová zakončovala z křídla přesně. Dvě minuty před koncem uzavřela střelecký účet zápasu Holečková, která vypálila z dálky a stanovila tak skóre na 33:16.

Sestava a branky Mostu: Koutenská – Štichová 6, Vílová 5, Parthová 5, Macháčková 4, Hynešová 4, Holečková 3, Jungová 3, Mankerová 1, Gajarská 1, Pourová 1, Justinová

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii.