Dorostenky si vezou body z Jižních Čech

Mladší dorostenky vyjely k dalšímu venkovnímu zápasu 2. ligy do Českých Budějovic s jasným cílem se poprat o dva body, ale s vědomím toho, že v domácím zápase s jihočeškami vyhrály pouze o gól a tudíž že se bude jednat o tuhý boj.

Jihočešky vstoupily do zápasu rýchlými protiútoky a byl hned stav ve 4. minutě 4:1. Od této chvíle však docházelo trpělivě ke snižování náskoku a dokonce k prvnímu vedení 14:15 těsně před koncem I. poločasu. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 16:16 (mimochodem stejně jako v domácím zápase s jihočeškami).

Do druhého poločasu šly andělky do soustředěného výkonu s vědomím zkušenosti s úvodu I. poločasu. Přečkaly několikanásobné vyloučení (dokonce v poměru hráček 6:4) a v 11. minutě v naší přesilovce se andělky odtrhly na rozdíl až 4 gólů. Tento rozdíl si již děvčata pohlídala sama a v zápase plných gólů přinesla vítěžství 32:36. Děvčatům děkujeme za bojovnost a odhodlání se poprat o vedoucí pozici ve 2. lize, kterou si i po tomto víkendu udržely.

Lokomotiva České Budějovice – DHK Baník Most 32:36 (16:16)