Drama až do poslední devítky

V mostecké hale se odehrál velmi tvrdý a nekompromisní souboj o 2. místo v 1. lize mladších dorostenek. Byl to souboj 14 mosteckých hráček proti dvěma kunovickým individualitám, který nakonec jen velmi těsně vyzněl pro Most 26:25. V žádném momentu utkání nemělo ani jedno družstvo vyšší náskok než 3 branky, po většinu utkání byl ale rozdíl jednobrankový, ať už na straně Mostu, nebo na straně Kunovic. Již v úvodu byli Kunovičtí nespokojení s rozhodováním rozhodčích a po brzké žluté kartě rychle následovalo vyloučení pro střídačku. I přesto bylo 1. vyloučení na straně Mostu po faulu u postranní čáry při hře 1:1 v rychlém útoku. Poté už k překvapení všech následovala jen 2 vyloučení, pro střídačku Kunovic a hráčku Mostu v 2. poločasu. Domácí hráčky se postaraly o to, aby bylo utkání zajímavé až do konce, když neproměnily 4 velmi dobré situace z křídla a když se k tomu přidaly i neproměněné střely z rychlých útoků, Kunovice byly stále na dosah. Od 15. minuty utkání se dostal Most do mírného vedení, které mělo během poločasové přestávky hodnotu 13:11.
Hned v úvodu 2. poloviny domácí hráčky nenavázaly na svoje výkony z konce poločasu, Kunovice se dotáhly a dokonce se dostaly do vedení. Hlavně proto, že během celého utkání znovu excelovala výjimečná hráčka ročníku 2002 a 2003 L. Fleková, která si dala branku, téměř kdykoli se jí zachtělo. Ani to ale hostům nestačilo. Domácí hráčky si před koncem utkání udržovaly mírné vedení, které mohly i navýšit, nakonec ale po signalizované pasivitě přišly 25 vteřin před koncem o míč a hostující hráčky měly možnost vyrovnat. Domácím se ale podařilo 2x přerušit hru bez vyloučení a sedmimetrového hodu a házela se jen závěrečná devítka po čase. N. Maxová ale střelu Flekové zablokovala a skvěle chytající A. Srpová střelu s jistotou dochytala.

“Získali jsme velmi důležité dva body, které jsme potřebovali k udržení 2. místa v tabulce 1. ligy mladších dorostenek. Cesta k nim ale byla velmi trnitá hlavně kvůli špatnému proměňování. Mohlo by se zdát, že hostující brankářka chytala famózně, ale spíš to bylo o tom, že jsme se do ní trefovali a nebo raději ani netrefovali branku. To jsou v takto vyrovnaném utkání zásadní komplikace, se kterými se zatím neumíme dost dobře vypořádat, i když šancí jsme měli dostatek. Na druhé straně se nám nedařilo eliminovat střelbu z dálky L. Flekové, i když jsme měli několik zákroků z menší vzdálenosti, které jsou paradoxně těžší na chytání. Naše hráčky si body vybojovaly, i když to tentokrát nebyla tak pěkná házená jako obvykle, byl to spíš boj. Hostujícím hráčkám patří naše velká poklona, ani v jediné chvíli utkání se nevzdaly, neulehčily nám situaci v utkání a my jsme si museli opravdu sáhnout na dno svých sil. Jen díky tomu se objevily chyba, na kterých musíme nutně pracovat. Po tomto utkání si už asi dokážeme představit, jak vypadalo utkání minulý týden na Slávii, ze kterého Kunovice vyšly vítězně. Nás toto utkání čeká za 14 dní, máme tedy dost času, abychom se na domácí utkání se Slávií, která se hraje 28.4. od 14:00, připravili.”

Sestava a branky: Kašparová, Srpová, Pokorná 2, Zemanová 10, Königová 2, Krbcová, Maxová 2, Scheithauerová 1, Ležalová, Jindřichová 1, Rudincová 2, Kroftová 3, Borlová 1 a Čásová 2.