Důležitý bod z Jindřichova Hradce

Jarní polovina sezóny bude pro mladší dorostenky ve znamení dohánění ztrát z podzimní části. Ve 2 úvodních utkání se to povedlo, když po vítězství v Praze remizovali 22:22 na půdě vedoucího týmu soutěže z Jindřichova Hradce.

Celé utkání bylo charakteristické naší nátlakovou hrou, které ale poměrně často chybělo lepší proměňování. I proto jsme celý první poločas nebyli ve vedení, v poločasu jsme prohrávali 13:16. Na domácích hráčkách ale byla znát značná únava, protože hráli téměř bez střídání, k čemuž jsme se tentokrát přidali i my s tím rozdílem, že mostecké hráčky jsou na takovou možnost lépe fyzicky připraveny.

I když jsme se v poločasu řekli důležité věci především ke hře v útoku, nedařilo se nám ani herně a bohužel i střelecky. I proto naše ztráta narostla až na 7 branek 22:15 v 47. minutě utkání. Pak ale naše brankářky zavřely branku, když jim výrazně pomáhala velmi dobře organizovaná a spolupracující obrana, přes kterou se již velmi unavené hráčky od Vajgaru nedokázaly prosazovat do jasných střeleckých situaci. V této době byla velmi aktivní ještě starší žačka K. Filová, která ziskem několika míčů a střelbou branek z rychlých útoků zavelela se svými spoluhráčkami ke zdramatizování utkání. Štěstí, které jsme v této době měli, nám trochu chybělo v samotném závěru, když jsme za stavu 22:22 šli dvakrát sami na brankářku soupeře. Obě zakončení neskončily v brance, navíc jsme museli ještě 30 vteřin bránit zisk alespoň jednoho bodu. Museli jsme se bránit ještě 3 devítimetrovým hodům, z nichž ten poslední byl již po skončení hrací doby. Přesnou ránu do rohu branky ale A. Srpová zlikvidovala jako mnoho dalších před tím, a tak jsme mohli stavit zisk 1 bodu. Situace byla taková, že to dlouho vypadala na nulový zisk, v závěru jsme měli na dosah vítězství.

Díky bojovnosti a obětavosti jsme se v tabulce soutěže posunuli o další místo nahoru znovu na 7. místo a co potěší více, že jsme získali bod na domácím hřišti vedoucího celku tabulky. Čeká nás ještě spousta práce, na druhou stranu je na naší hře vidět patrný rozdíl oproti podzimní části soutěže a to i přesto, že jsme do Jindřichova Hradce jeli v oslabené sestavě. Poděkování patří všem hráčkám, které se na výsledku podílely, tedy i starším žačkám, které ukázaly, že se už pomalu mohou svými výkony rovnat s hráčkami o kategorii výše.

Sestava a branky: A. Srpová, K. Ebrlová, V. Benešová, M. Zemanová 3, A. Scheithauerová 1, B. Srpová 4, A. Krbcová, N. Holečková 1, N. Maxová, K. Pavlíková 2, B. Kroftová, A. Borlová, M. Rubínová 5, K. Filová 6 a A. Čásová.