Dvojitá výhra mladších dorostenek

Po sobotních oslavách titulu v MOL lize měly podobný plán jako mostecké ženy i mladší dorostenky, které ve 2. lize hostily hračky Havlíčkova Brodu a v 1. lize Zlína.

V obou utkáních se domácí hráčky ujaly vedení hned v úvodu a již ho nepustily. Povedla se odveta za protrápené utkání v Otrokovicích, kde jsme se v minulém kole báli až do samého závěru o body. Bylo velmi sympatické, že Havlíčkův Brod přistoupil na rychlou hru a umožnil tak vstřelit spoustu krásných branek, nakonec se jednalo z obou stran o brankovou smršť, dohromady padlo 77 branek, 30 na straně hostů, 47 na straně domácích. Všechny hráčky byly zaslouženě odměněny dlouhým potleskem.

O něco vyrovnanější bylo utkání s mladšími dorostenkami Zlína, jejich kádr tentokrát tvořilo jen 9 hráček, především ročníku 2004 a 2005. Tomu byla pochopitelně přizpůsobena i jejich hra. Hrálo se výrazně pomaleji než v prvním utkáním a bylo těžké se dostat do tempa. Most většinu utkání bránil, často dlouho a úspěšně, přesto se hostujícím povedlo vstřelit branky těsně před koncem signalizace pasivní hry. I proto padlo za 1. poločas jen 20 branek s výsledkem 13:7.

Druhý poločas začal Most laxně, nechal Zlín dotáhnout na rozdíl 3 branek 13:10, kdy se hráčky po chybách a ztrátách nestíhaly vracet a Zlíňanky snadno snižovaly náskok domácích. Celkově se hra zrychlila, rychleji se zakončovalo, počet útoků stoupl ze 30 na 38 během 2. poločasu. I přes velkou snahu Zlína předváděly domácí hráčky velmi dobrou obranu, která hostující hráčky vyčerpávala a ty pak neměly tolik sil na návrat a obranu. Domácí znovu získaly náskok 6 branek, který si v poklidu, i přes větší počet chyb, udržovaly až do konce. Možná je překvapením, že 2. poločas skončil remízou 18:18, celé utkání 31:25.

“Vstup do utkání se nám tentokrát povedl. Získali jsme vedení, které postupně narůstalo až na 6 branek. Dařilo se nám v obraně, co prošlo, bezpečně likvidovala J. Kašparová. Trochu jsem bojovali s dlouhou hrou Zlína v útoku, i když jsme měli velmi agresivní obranu, Zlín se do větší aktivity nenechal vyprovokovat. To se povedlo až během druhého poločasu, bohužel jsme v té době ztráceli hodně míčů a Zlín se vrátil do utkání. Ve zbytku utkání jsme sice hráli rychle a doufejme atraktivně, srážela nás ale nepřesná střelba a tím jsme nezískali větší náskok. Velmi dobře zahrály naše pivotky, které dohromady vstřelili 9 branek. Jejich hře hodně prospěla přesná střelba spojek z větší vzdálenosti. Velkou radost máme z návratu A. Čásové, která byla od podzimu po srážce se soupeřkou mimo hru. Ještě to sice není ono, ale s dalšími tréninky přijde další zlepšení.
Příští týden nás čeká jedno ze 3 těžkých venkovních utkání, kde bychom potřebovali zvítězit, smazat část ztráty, kterou jsme nabrali během podzim. Je to jedna z možností, abychom se ještě stihli dotáhnout na čelo tabulky.”

Sestava a branky: Kašparová, Sokolová, Mrvišová 1, Protivová 1, Pazderová 3, Pavlíková 3, Jindřichová 3, Schüllerová 4, Filová 2, Martinková 1, Stará 6, Kapusniaková 3, Turčanová 1, Křepelová 2 a Čásová 1.

Příští víkend čeká oba dorosty těžké utkání o přední umístění v Olomouci. Následující domácí utkání odehrajeme 8.3.2020 se Sokolem Vršovice od 14:00.