Dvojitý úspěch starších dorostenek

Dva zápasy venku v krátkém sledu za sebou a oba úspěšné. Taková je bilance starších dorostenek, které ve čtvrtek 25. října dokázaly zvítězit na Slavii 20:18, aby už v sobotu 27. října naplno bodovaly na palubovce Zlína 37:23.

První zápas odehrál juniorský tým Černých andělů už ve čtvrtek na palubovce Slavie. „Jsme velmi rádi, že soupeř vyšel vstříc našemu návrhu na předehrávku tohoto zápasu, aby obě družstva mohla nastoupit v nejsilnějších sestavách. To se nakonec podařilo, takže v soupeřově týmu mohla nastoupit například Julie Franková, která se objevuje i na soupisce ženského A družstva Slavie,“ uvedl trenér mosteckých starších dorostenek Peter Sabadka. Zápas na Slavii se podle jeho slov nesl ve velmi silovém a bojovném duchu, kdy se ani jednomu z týmů nedařilo výrazněji odpoutat a o všem rozhodoval až závěr zápasu. „V poslední desetiminutovce jsme ukázali větší trénovanost a taktickou vyspělost a podařilo se nám odskočit na rozdíl tří branek, který soupeř korigoval na závěrečný dvoubrankový rozdíl,“ doplnil trenér. Černí andělé si tak ze Slavie odvezli výhru 20:18 (8:7). „Jednoznačně v tomto utkání dominovaly obrany, velmi vynikly obě brankářky juniorské reprezentace, ať už to byla Nikol Řezáčová v brance soupeře nebo Sabrina Novotná na naší straně. Jsme rádi, že jsme zápas na horké půdě Slavie zvládli a brali jsme jej částečně i jako přípravu na další těžké utkání, které nás čekalo hned v sobotu 27. října ve Zlíně,“ doplnil peter Sabadka.

Také ve Zlíně nastoupily soupeřky Černých andělů v nejsilnější možné sestavě, když se v jejich týmu objevila například Karolína Ševčíková, která ještě týž den stihla odehrát další zápas s A týmem žen. „V tomto utkání se nám podařilo od počátku vyvinout na soupeře obrovský tlak. Výborně nám fungovala obranná fáze, vstup do utkání nám vyšel naprosto podle našich představ a dokázali jsme si vytvořit sedmibrankový náskok. Velmi dobrou obranou jsme následně udržovali vývoj zápasu pod kontrolou a byli jsme velmi efektivní, takže v poločase jsme vedli 19:6,“ nastínil vývoj utkání trenér Sabadka. Ve druhé půli dokázali Černí andělé svůj náskok ještě navýšit, prostor dostaly i mladší hráčky a nakonec si Černí andělé odvezli ze Zlína vítězství 37:23.

Děvčata rozhodně zaslouží pochvalu za to, jak zvládla oba těžké zápasy. V tuto chvíli tedy můžeme být spokojení, bohužel nás teď čeká třítýdenní pauza, což je trochu škoda, protože jsme se dostali do velmi dobré formy. O to víc se ale budeme těšit na další zápas, který nás čeká na domácí palubovce 25. listopadu, kdy budeme hostit Ivančice, druhý tým tabulky. Bude se podle mého názoru jednat o jeden z vrcholů naší soutěže a věřím, že to bude i divácky velmi atraktivní utkání, ve kterém nás doufám mostečtí fanoušci přijdou podpořit,“ uzavřel trenér s tím, že zápas staršího dorostu DHK Baník Most proti HK Ivančice se hraje v mostecké sportovní hale 25. listopadu od 16:00 hodin.