Eva Bezpalcová v Lize mistrů

Brankářka Eva Bezpalcová patří k nejzkušenějším hráčkám mosteckých Černých andělů. V Mostě zažila největší úspěchy a na svém kontě má kromě pohárových úspěchů i šest českých mistrovských titulů. Loňskou sezonu strávila ve Španělsku, ale od podzimu už zase obléká mostecký dres a společně s Dominikou Müllnerovou tvoří nerozlučnou a obávanou brankářskou dvojici.

Jak a kde jste začínala s házenou?

kas38

S házenou jsem začínala v devíti letech na sídlišti mezi paneláky v TJ Vltava České Budějovice, když se klub po pár letech rozpadl, všichni jsme přešli do TJ Lokomotiva České Budějovice. Původně jsem to zkoušela i na pivotu a celkem mě to bavilo, ale teta trenérka mě postavila do brány, protože mě moc nebavilo běhat a brankářek bylo málo. A už jsme u toho zůstala. V osmnácti letech jsem dostala nabídku jít hrát Interligu do Jindřichova Hradce, tam jsem se poprvé potkala s Hankou Martínkovou, se kterou jsme se pak sešly i v Mostě. V Jindřichově Hradci jsem strávila 4 roky, tenkrát jsme se poprvé střetli s Mostem, který bojoval o postup a v baráži nás porazil, i když my tenkrát nesestoupili. Ve dvaadvaceti jsem dostala nabídku z Mostu, tady jsem hrála až do loňska. Minulou sezonu jsem odehrála ve Španělsku na Tenerife, kde jsme vybojovali postup do nejvyšší soutěže. Bylo to docela těžké, z 56 týmů postupoval pouze jeden a nám se to povedlo. Pak klub začal před další sezonou posilovat, nakupovat nové hráčky, já ale dostala nabídku vrátit se do Mostu, a tak jsem zase zpátky.

Má házená u vás v rodině nějakou tradici?

Ne tak docela, teta byla trenérka, původně se mnou s házenou začínala i sestra, která hrála na spojce, ale kvůli hraní na betonu začala mít problémy s patami, takže toho nechala. Jinak ale sport máme v rodině, tatínek byl fotbalový brankář a dodnes chodí chytat za staré pány a fotbalový brankář je i bratr.

A co vaše profesní kariéra?

Tři a půl roku jsem pracovala v supermarketu Billa jako vedoucí úseku drogerie, to bylo ale ještě předtím, než jsem odešla do Mostu. Tady jsem v klubu začala trénovat děti, školky, kroužky na základních školách. Teď pomáhám v klubu, věnuji se trénování mládežnických brankařek a zase budu pomáhat se školkami. S malými dětmi je skvělá práce a moc mě baví.

Jak to ale budete zvládat, až začne Liga mistrů a vy budete mít hodně nabitý házenkářský program?

Pro nás, co pomáháme v klubu, to zas až tak dramatické nebude. Bude to samozřejmě náročné, ale horší to budou mít holky, co mají rodinu, také studentky, které budou muset stíhat školu a samozřejmě ty, které chodí do práce a budou si muset brát dovolenou.

kas6

Jak moc velký úspěch je pro vás osobně možnost zahrát si Ligu mistrů?

Na klubové úrovni je to myslím nejvíc, co se dá. Od malička si asi každý přeje zahrát si Ligu mistrů. Navíc my máme ve skupině Györ, nejlepší klub na světě a zahrát si s ním je splněný sen. Možná teprve až před naším vzájemným zápasem nám dojde, co se nám vlastně povedlo. Ale snad si to nebudeme moc připouštět a půjdeme do toho s chladnou hlavou. Chceme si Ligu mistrů užít, ale také ukázat, že jsme se tam nedostali náhodou. A myslím, že máme na to, abychom postoupili.