generální partneři
sledujte nás
MOL liga 16. kolo
sobota
30. 01.
18:00
DHK Baník Most
HK Hodonín
MOL liga 18. kolo
sobota
13. 02.
18:00
DHK Baník Most
ŠŠK Prešov
1. liga mladších dorostenek 16. kolo
neděle
14. 02.
14:00
DHK Baník Most
HC Háje Praha

Aktuálně

Černým andělům unikl postup do Evropské ligy o jedinou branku

DHK Baník Most – Váci NKSE 41:42 (21:25)

 

Nervy drásající drama až do posledních vteřin se odehrálo v mostecké sportovní hale. Tentokrát však ani 41 branek, které mostečtí Černí andělé nastříleli maďarskému Vácu, na vítězství nestačilo. Maďarský tým si z Mostu odvezl nejtěsnější vítězství o jednu branku, a tím také postup do skupinové fáze Evropské ligy.

 

Domácím házenkářkám se přitom úvod zápasu nepovedl, Maďarky šly poměrně rychle do vedení a v 17. minutě první půle dokonce vedly o osm branek. Černým andělům se ale ještě do konce poločasu snížili náskok soupeřek na čtyřbrankový rozdíl.

 

V osmatřicáté minutě mostecké hráčky srovnaly skóre a čtvrt hodiny před koncem si dokonce vypracovaly tříbrankový náskok. Maďarkám se ale podařilo srovnat a nakonec brankou v poslední minutě strhly vítězství na svou stranu.

 

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Ještě nikdy jsem nezažil, aby tým nastřílel soupeři 41 branek a nevyhrál. Vítězí ale ten, komu se podaří dát víc branek, a to bohužel v dnešním zápase byl náš soupeř. Je to velká škoda a mrzí nás to, po celé utkání se nám dařilo ubránit soupeře v zóně 6:0. Škoda, že se nám nepovedlo udržet vedení ve druhém poločase, Vác vyrovnal a začínalo se znovu. Maďarský tým byl skvěle technicky vybavený, vynikal ve hře jedna na jednu a v těchto činnostech jsme bohužel vyhořeli. Je nám moc líto, že se nám nepodařilo splnit cíl postoupit do Evropské ligy, zřejmě to zůstane ještě dlouho v našich hlavách, ale nezbývá nám než se soustředit na zbytek sezony a podávat nadále co nejkvalitnější výkony.

Jan Pimper
2020-11-21
více ...
Vác je kvalitní tým, ale my jsme dobře připravené, říká Petra Maňáková

Petra Maňáková patří mezi nejzkušenější hráčky Černých andělů a tradiční opory nejen mosteckého týmu, ale také reprezentace. S Černými anděly si po vynucené pauze užije v tomto týdnu pořádnou porci házené. Po dvou vítězných MOL ligových střetnutích vyběhnou mostecké hráčky na domácí palubovku v kvalifikaci Evropské ligy proti maďarskému Vácu. Jak se to dá všechno zvládat, navíc v době, kdy to s trénováním není úplně snadné, jsme si povídali krátce po vítězném utkání proti Písku.

 

V sobotu vás čeká kvalifikace Evropské ligy, jak moc to bude náročný zápas, obzvlášť když za sebou v tomto týdnu máte dvě MOL ligová utkání?

 

Nebude to vůbec jednoduché, měli jsme možnost vidět několik utkání maďarského Vácu a určitě se jedná o velmi kvalitní tým. My jsme ale dobře připravené a bylo moc důležité otestovat naši připravenost v zápasech MOLky. Jednak jsme si konečně po dlouhé době zahrály ostrý zápas a také jsme mohly doladit detaily a trochu si i zvednout sebevědomí před sobotním důležitým zápasem.

 

Když už jsme zmínili sobotního soupeře Vác, s maďarskými protivníky má Most v poslední době poměrně dost zkušeností. V lize mistrů jste hráli proti Györu, následně v poháru proti Debrecenu. Vyhovují vám tyto týmy, nebo preferujete jiný styl házené?

 

Maďarská liga je strašně kvalitní, ne-li vůbec nejkvalitnější soutěž. Hráčky jsou silově a individuálně skvěle vybavené. Pokud chceme s takovými týmy a Evropou držet krok, je vcelku jedno jaký hrají styl. My budeme chtít určovat a diktovat dění v zápase, vnutit soupeři náš styl, hrát velmi rychlou házenou a hlavně nedělat jednoduché chyby. Potom máme šanci na úspěch.

 

V Mostě se hrají evropské poháry už vlastně pravidelně, vzpomenete si na svůj první evropský pohárový zápas? Změnila se od té doby pohárová utkání?

 

První mé pohárové utkání bylo, mám pocit v Litvě, a byl to ještě Challenge Cup. Vím, že jsme tehdy byly hrozně nervózní a nevěděly jsme, co od toho očekávat. Ale nastartovaly jsme tehdy mosteckou pohárovou éru, Challenge Cup jsme celý vyhrály a začaly jsme si v pohárech dávat vyšší cíle. Řekla bych, že to napětí a nervozita tam jsou stejné. Změna je hlavně v tom, že už samy na sebe klademe vyšší nároky, posunuly jsme se na jiný level a máme více zkušeností.

 

Letošní ligový ročník je kvůli koronaviru hodně specifický, jak jste trávila poslední týdny bez házené? Je to hodně velký nezvyk?

 

Bylo to strašně psychicky náročné. Nikdo nevěděl, co se bude dít, jak budeme moct trénovat atd. Všechno se přizpůsobovalo covid opatřením a nemohli jsme si pořádně naplánovat přípravu. My jsme trénovaly stále, měly jsme individuální tréninky, takže buď doma, nebo venku. Naštěstí nám nakonec povolili halu, takže teď už se třetí týden připravujeme v hale, což byla skvělá změna, ale o to náročnější, vše natrénovat a naladit vrcholnou formu na Evropskou ligu. Bohužel pořád není vyhráno, jsme odkázáni na vládní opatření, musíme se pravidelně testovat a cokoli se může opět změnit. Pro sport celkově to není moc dobrá situace, ale věřím, že se nám to nakonec všem podaří úspěšně zvládnout.

 

Utkání DHK Baník Most proti maďarskému Váci NKSE se uskuteční v mostecké sportovní hale v sobotu 21. listopadu od 20:00 hodin. Haje se bez diváků, ale přímý přenos by měl být k vidění na televizním kanálu Sport2.

Jan Pimper
2020-11-19
více ...
O postupujícím se mezi Mostem a Vácem rozhodne v jediném utkání

Jediný zápas rozhodne o tom, zda mostečtí Černí andělé neb maďarský Vác postoupí do dalších bojů Evropské ligy. Poté, co bylo v minulém týdnu zrušeno utkání 3. kvalifikačního kola Evropské ligy kvůli pozitivnímu testu v maďarském týmu, se oba kluby dohodly, že bude odehrán pouze jeden zápas, který určí postupujícího.

 

V případě, že by utkání skončilo ve standardní hrací době remízou, bude se nastavovat 2x5 minut, pokud by se nerozhodlo ani v nastaveném čase, následoval by sedmičkový rozstřel.

 

Zápas se uskuteční v mostecké sportovní hale v sobotu 21. listopadu, tentokrát je ale začátek naplánován na 20:00 hodin. Hraje se bez diváků, ale utkání by mělo být přenášeno živě na kanálu Sport1.

Jan Pimper
2020-11-18
více ...
Černí andělé přehráli doma také Písek

DHK Baník Most – Sokol Písek 40:14 (20:6)

 

Rovných osmdesát branek nastřílely ve dvou dnech svým soupeřkám mostecké házenkářky. V úterý padlo čtyřicet branek do sítě Olomouce, ve středu večer lovila ze sítě čtyřicetkrát míč brankářka Sokola Písek.

 

Po rozpačitých úvodních minutách zápasu se Černí andělé dostali opět do tempa a písecké hráčky k ničemu zásadnímu nepustily. Zatímco mostecké házenkářky nastřílely do sítě soupeřek v první půli dvacet branek, Písečanky se dokázaly za prvních třicet minut prosadit pouze šestkrát. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, Most hrál nadále ve vysokém tempu a nakonec zopakoval úterní čtyřicítku a soupeřky z Písku porazil o šestadvacet branek. Svou premiérovou branku v MOL lize si v dresu Černých andělů připsala na své konto starší dorostenka Andrea Rudincová.
 

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Písek byl slabší soupeř než Olomouc, ale my jsme především rádi, že jsme si zahráli a máme za sebou další přípravný zápas před sobotním utkáním proti maďarskému Vácu. Jednoznačně toto utkání splnilo účel, hráčky si zahrály proti někomu jinému než samy proti sobě a věřím, že před sobotním utkáním mají rezervu ještě jednoho rychlostního stupně, který v  pohárovém utkání zařadí. Do soboty už před sebou máme jen dva tréninky, hodně práce jsme udělali v minulém týdnu a teď se chceme věnovat hlavně taktice, abychom si osvěžili, co jsme si řekli v minulém týdnu a osvěžili si to u videa i na tréninku.“

 

Kateřina Keclíková, trenérka Sokol Písek: „Výsledek se mi hodně nelíbil, nebyli jsme sice v plné sestavě, ale na to se nelze vymlouvat. Trochu hráčkám vyčítám, že s Mostem nestíhaly alespoň běhat, protože to byla jedna z věcí, která se ve volnu dala trénovat, když už jsme nemohli trénovat na hřišti. Těžko se mi to hodnotí, z naší strany to bylo nepovedené, ještě jsme se sami sráželi neproměňováním vyložených šancí, ukvapenou střelbou, kterou jsme věděli, že nemůžeme zkoušet, protože Most tohle bude trestat. Bohužel jsme úplně nesplnili, co jsme mysleli, že bychom mohli.“

 

V tomto týdnu čeká Černé anděly ještě utkání proti maďarskému Vácu v rámci 3, kola kvalifikace Evropské ligy. Zápas se hraje v Mostě v sobotu od 20:00 hodin. 

Jan Pimper
2020-11-18
více ...
Černí andělé si v obnovené MOL lize jednoznačně poradili s Olomoucí

DHK Baník Most - DHK Zora Olomouc 40:21 (23:13)

 

Kdo by v Mostě čekal vyrovnaný souboj jako ve finále Českého poháru, ten by byl velmi překvapen. Olomouc dokázala s domácími Černými anděly držet krok pouze prvních deset minut, pak mostecké házenkářky poprvé odskočily a do konce první půle už nedovolily soupeřkám se přiblížit na dostřel. Do šaten se o poločase odcházelo s desetibrankovým rozdílem ve skóre ve prospěch domácích. Druhá půle nenabídla žádnou zásadní změnu, naopak Mostečanky ještě stupňovaly tempo a hráčky Zory s ubývajícími silami kupily chyby. Nakonec DHK Baník Most porazil Olomouc rozdílem devatenácti branek.

 

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Náš výkon byl lepší, než jsme očekávali, líbí se mi, že jsme byli jednoznačně lépe připraveni než Olomouc. Byli jsme kondičně lepší, běhavější, silnější, celkově bych řekl, že jsme na tom v tuto chvíli lépe než Olomouc. Příjemně mě překvapilo, že naše hráčky byly vcelku dobře rozehrané. Až ke konci jsme udělali několik zbytečných chyb, celkově byl ale náš herní výkon lepší, než jsem čekal.“

 

Květoslav Kuba, trenér DHK Zora Olomouc: „V souvislosti s dnešním utkáním vůbec nelze hovořit o spokojenosti. Padaly nám balony, dělali jsme hodně technických chyb. Hráli jsme ve značném oslabení, ale tentokrát nás Most přejel úplně ve všem.“

 

Znovu mostecké házenkářky vyběhnou na palubovku už ve středu 18. listopadu, kdy na domácí půdě od 18:00 hodin hostí tým Písku. Také toto utkání se hraje bez diváků, ale můžete jej sledovat živě na TVCOM

Jan Pimper
2020-11-17
více ...
Rozbíhá se MOL liga, Černí andělé hrají v úterý a ve středu doma

Po zrušeném zápase 3. kola kvalifikace Evropské Ligy si Černí andělé zahrají už v příštím týdnu hned dva zápasy MOL ligy. Házená totiž dostala výjimku od hlavní hygieničky a opět se tak rozjíždí nejvyšší ženská házenkářská soutěž, ačkoli v současnosti proti sobě mohou vzájemně nastupovat zvlášť české a slovenské týmy.

 

Černí andělé už v úterý 17. listopadu na domácí palubovce přivítají tým Olomouce. Jen o den později, ve středu 18. listopadu, je čeká zápas proti Písku.

 

S Olomoucí se mostecké házenkářky už před nedávnem utkaly, na konci srpna ve finále Českého poháru žen, ze kterého vzešli vítězně Černí andělé. Tentokrát se oba týmy střetnou v mostecké sportovní hale v netradičním čase už od 16:00 hodin. Zápas se hraje bez diváků, k vidění ale bude v přímém přenosu na internetu.

 

Ve středu 18. listopadu Černí andělé opět na domácí palubovce přivítají tým Písku, tentokrát už ve standardním čase od 18:00 hodin. I v tomto případě se hraje bez diváků v hale, ale i tento zápas by měl být k vidění v přímém přenosu na internetu.

 

Otazník stále visí na utkáním Evropské ligy mezi maďarským Vácem a Černými anděly. Víkendový zápas v Mostě byl odložen kvůli pozitivnímu testu v maďarském týmu, který Vácu znemožnil vycestovat. Výsledky pátečního testování mosteckého týmu byly negativní. Vše nyní záleží na rozhodnutí maďarských úřadů, zda bude možné utkání odehrát o nadcházejícím víkendu. Rozhodnutí by mělo padnout začátkem týdne.

Jan Pimper
2020-11-15
více ...

Hlavní partneři klubu

Partneři ligy žen

Partneři mládeže

Ostatní partneři

MOL liga

1DHK Baník Most12
2DHC Slavia Praha10
3Iuventa Michalovce8
4DHK Zora Olomouc8
5Sokol Písek6
6HC DAC Dunajská Streda5
7HK Slovan Duslo Šaľa3
8DHC Sokol Poruba2
9ŠŠK Prešov2
10Handball GSP Zlín2
11DHC Plzeň0
12HK Hodonín0
více ...

1. liga starších dorostenek

1DHK Zora Olomouc9
2DHK Baník Most8
3DHC Plzeň8
4DHC Slavia Praha6
5Handbal PSG Zlín5
6HC Plzeň4
7TJ Sokol Kobylisy II4
8TJ Sokol Poruba4
9Házená Jindřichův Hradec2
10Sokol Písek2
11TJ Sokol Ostrava Zábřeh0
12HC Háje Praha0
více ...

1. liga mladších dorostenek

1TJ ČZ HBC Strakonice 192110
2DHK Zora Olomouc8
3DHK Baník Most6
4Hanball PSG Zlín6
5HC Háje Praha4
6DHC Slavia Praha4
7Sokol Písek A4
8DHC Plzeň4
9TJ Sokol Poruba4
10Házená Jindřichův Hradec2
11Sokol Vršovice0
12FK Hvězda Cheb0
více ...