Finále se rozhodne až v neděli, Černí andělé porazili Slavii 30:20

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 30:20 (16:8)

Jako vyměněné nastoupily mostecké házenkářky ve druhém finálovém utkání na domácí palubovce proti Slavii. Už od úvodních minut zápasu držely otěže utkání pevně v rukou a díky tvrdé obraně a výrazně lepší střelbě oproti předchozímu utkání šly velmi rychle do vedení. V sedmnácté minutě utkání domácí celek vedl už 10:4. Ani po změně stran se rytmus utkání nezměnil a Slavia se dostala mosteckému týmu nejblíž na rozdíl šesti branek. Trenér domácích Peter Dávid opět promíchal sestavu, ale Černí andělé si dál udržovali bezpečný náskok. Třicátou brankou v šestadvacáté minutě Tereza Chmelařová definitivně potvrdila drtivé vítězství domácích.

Nejvíc branek Most: Szarková 7/3, Mikulčík 5, Růčková 4/3, Dvořáková 3 – Slavia: Kordovská 4, Galušková 4/1.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 8/2. Vyloučení:6/5. Diváci 810

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Dnes jsme se prezentovali hlavně v útoku, tak jak jsme měli v plánu a k tomu nám velmi dobře fungovala i obrana. Důležité bylo, že jsme už od začátku ovládli zápas, získali rozhodující náskok a pak průběh utkání kontrolovali. Rozhodující zápas ale bude o hlavě, v úvodním utkání měla po sedmičkovém rozstřelu možná trochu navrch Slavia, dnes možná trochu my, ale začíná se od nuly a bude tak záležet na tom, kdo bude mít víc síly.“

František Štika, asistent trenéra DHC Slavia Praha: „Takové utkání se hodnotí velmi špatně, věděli jsme, že nás tu nečeká nic lehkého, ale Most prokázal svoje kvality. Bohužel jsme udělali velké množství technických chyb, nevycházela nám střelba, byl to dnes nepovedený výkon. Zítra se pokusíme to napravit, ale domácí tým bude rozjetý a bude to velmi těžké.

slavia1 slavia2 slavia3 slavia4 slavia5 slavia6 slavia7 slavia8 slavia9 slavia10 slavia11 slavia12 slavia13 slavia14 slavia15 slavia16