Háje nad síly mladších dorostenek

Předposlední utkání sezóny mladších dorostenek se odehrálo v sobotu 12.5. v hale na pražském Chodově, která poskytuje domácí azyl hráčkám Hájů.

Podle tabulkového postavení se mělo jednat o vyrovnané utkání, na naší straně byla lépe odehraná utkání v jarní části. Již začátek byl ale jiný. Naše brankářky začaly bez zákroku, branky jsme dostávali především z křídla, i když jsme se na tyto situace připravovali a ani naše hra v útoku nebylo podle představ. Především se nám nedařila tak základní věc, jako je trefovat branku. Částečný vliv mohla mít omezená možnost lepení míče, povětšinou jsme ale neproměňovali jasné šance, které jsme si vytvořili rychlou hrou a dobrým pohybem. Tato jiskra se nám ale postupně ze hry vytrácela. Společně s vyloučeními, která ve větší části případů následovala po krocích soupeřek, se nám nedařilo zachytit nejen začátek poločasu, ale vlastně celý poločas, který jsme prohráli 9:15.

Po návratu ze šaten jsme ještě 10 minut váhali s korekcí utkání, pak ale začalo naše tradiční dotahování, které jsme si vyzkoušeli ve všech jarních utkáních. Dostali jsme se v 50. minutě až na rozdíl 3 branek 14:17 a vypadalo to, že jsme se vrátili do utkání. Bohužel jsme rychle ztratili 4 míče v 1. vlně rychlého útoku a když se přidali 3 nepřesné střely, Háje odskočily na rozdíl 5 branek, což bylo ve 57. minutě těžko řešitelné. V úplném závěru jsme už jen snížili na 20:24.

Utkání bylo jedno z mála, kdy jsme soupeře za celé utkání nedokázali dostat pod souvislý tlak a nemohli jsme tak ukázat to, co v nás opravdu je, především po stránce kondiční. Nepodařilo se nám zahrát více jak 53 útoků, náš obvyklý počet je o 10 více. Když k tomu přidáme 20 branek, dostáváme se nejen na malý počet útoků, ale také na nízkou úspěšnost útoků. Většinu času utkání jsme také strávili v obraně, čímž se jarní utkání s Háji výrazně podobalo tomu podzimnímu v domácí hale. Naopak velkou radost udělala realizačnímu týmu obrana, i když jsme dostali spoustu zbytečných branek ze situací, o kterých jsme věděli. Kvalita obrany sice nebyla taková po celé utkání, ale některé pasáže byly odehrané přesně podle taktických pokynů, což bylo znát na počtu získaných míčů. To je pro nás odrazový můstek k další přípravě a budování souhry.

Sestava a branky: A. Srpová, Benešová, Zemanová 5/4, Pokorná 1, Krbcová, Holečková 2, Šilhavá 3, Maxová 1, Ležalová 2, Rubínová 2, Vojtelová 2, Kroftová 1, Borlová 1 a Vrbová.

Poslední mistrovské utkání sezóny odehrajeme 19.5. ve 14:30 v mostecké hale proti Zoře Olomouc jako předutkání 2. finálového utkání MOL ligy žen.