HANDBALL CUP 2014/2015

Nový ročník mezi školáky velice oblíbené Školní ligy v miniházené pod názvem Školní liga 4+1 Handball Cup 2014/2015 pokračoval dne 4.11.2014 v mostecké sportovní hale již druhým kolem.


Ve sportovní hale se tentokrát sešlo po šesti týmech v kategorii mini a přípravka. Tato každoměsíční klání vždy zvednou ze školních lavic kolem osmdesáti až sto dětí, což je již pěkná porce a v  tomto ročníku se jedná o děti ze čtyř základních škol v Mostě a to: 3. ZŠ, 7. ZŠ, 10. ZŠ a 15. ZŠ. Na všech těchto školách jsou kroužky miniházené, které vedou bývalé mostecké házenkářky, jako je Karin Schererová (15. ZŠ), Michala Bodláková (7. ZŠ), Markéta Benešová (10. ZŠ) a na jedné škole tento kroužek vedu já společně s Evou Bezpalcovou (3. ZŠ). V kroužcích jsou zapojeny děti od prvních do pátých tříd.

Už z vlastní praxe vím, jak se děti na Školní ligu těší, a věřím, že to není jen kvůli tomu, že ten den nemusí být ve škole. Výše popsaná činnost, jejíž garantem je náš Dámský házenkářský klub Baník Most, podporovaná Českým svazem házené v rámci projektu „Hrajte miniházenou aneb Házená do škol”, by se vzhledem k počtu dětí, které se se Školní ligy zúčastňují, nezvládala bez účasti starších žaček, dorostenek i hráček A týmu žen z našeho oddílu, které se v průběhu akce starají o přidělená družstva a některé se ujímají řízení utkání jako rozhodčí. Tím získávají pohled na sport, který milují tzv. z druhé strany.

Ikonou tohoto kola, která se mezi dětmi pohybovala, byla nová akvizice našeho A týmu žen a kapitánka slovenské reprezentace Lucia Súkenníková. Jako vždy své ratolesti do hlediště přišlo podpořit mnoho rodičů příbuzných a známých. I toto sportovní dopoledne s házenou se vydařilo a společně se můžeme těšit na další průběh naší školní ligy.