Házenkáři roku jsou Luzumová a Galia, uspěli i Černí andělé

Nejlepšími házenkářem a házenkářkou roku 2018 jsou Martin Galia a Iveta Luzumová. V každoroční anketě je svým hlasováním v květnu zvolili házenkářští experti, trenéři nejvyšších českých házenkářských soutěží a členové reprezentačních komisí. Výsledky ankety byly oznámeny ve slavnostním programu kvalifikačního utkání mužů v Ostravě v neděli 16. června.

Během slavnostního programu byly oceněny nejvýraznější osobnosti nejvyšších domácích soutěží. O nich rozhodovala házenkářská veřejnost, nominační předvýběr provedli opět členové reprezentačních komisí.

V kategorii Osobnost MOL ligy 2018/2019 byli nominováni mostecký trenér Peter Dávid, zkušená opora píseckých házenkářek Hana Kvášová a slávistka Eliška Jačková. Vítězem hlasování se stal trenér Černých andělů Peter Dávid, který se po zisku letošního mistrovského titulu s týmem rozloučil, v uplynulých třech sezonách s ním ale získal všechny nejdůležitější domácí trofeje, od Českého poháru, přes domácí mistrovské tituly až po zlato v MOL lize.

Hráčkou MOL ligy sezóny 2018/2019 byla veřejným hlasováním zvolena Sára Kovářová, hráčka DHK Baník Most. V nominaci přitom byla i její spoluhráčka z týmu Černých andělů Jana Šustková a také Tereza Pokorná ze Slavie. Pro Sáru Kovářovou to není první úspěch v letošní sezoně, mimo jiné se stala v anketě Deníku a krajské organizace České unie sportu nejlepším sportovcem měsíce ledna. „Ty začátky v Mostě byly samozřejmě těžké, jsem takový rodinný typ, ale postupně jsem si tady zvykla, začlenila se do kolektivu a jsem tady moc ráda. Navíc máme skvělého trenéra, který mi hodně dal a hodně mě posunul. Doufám, že tady ještě nějaký rok vydrží,“ děkovala hráčka po zisku ocenění pro sportovce měsíce v únoru letošního roku na stránkách Mosteckého deníku. „V Mostě mám ještě rok smlouvu a myslím, že mám ještě čas. Jsem mladá, potřebuji získat zkušenosti a v Mostě dostávám dostatek prostoru. Jednou bych si ale ráda zahrála házenou v Německu,“ doplnila tehdy pro Deník Sára Kovářová. Tuto událost si můžete připomenout zde: https://mostecky.denik.cz/ostatni_region/nejlepsim-sportovcem-byla-za-leden-vyhlasena-sara-kovarova-20190213.html

Oběma oceněným gratulujeme a všem, kdo v anketě hlasovali, děkujeme.