Házenkářky Černých andělů podpořily malé diabetiky

MOST (28.10.2014) – Výtěžek z utkání mezi mosteckými Černými anděly a ŠKP Bratislava pomůže malým diabetikům. Během zápasu, který mostecké házenkářky vyhrály suverénně 41:13, se podařilo mezi fanoušky vybrat 12 120 korun. „ Je to pro nás velice důležité, za vybrané peníze nakoupíme pomůcky pro malé diabetiky. Konkrétně to budou diabetické senzory, které jsou strašně drahé a proužky na měření glykémie,“ prozradila Pavla Urbanová z mosteckého občanského sdružení DIAHELP.

Samotný zápas byl pro mostecké házenkářky spíše tréninkem. „ Věděli jsme, že zápas bude jednodušší, mohli jsme si dovolit vyzkoušet různé herní systémy. Nikdo nehrál déle než 30 minut, zahrály si i mladší hráčky, které potřebují získat větší sebevědomí,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Dušan Poloz.

Svou premiéru si s ŠKP Bratislava odbyla i Karolína Smolová, která se poprvé postavila do branky při oficiálním zápase. „ Zpočátku jsem byla hodně nervózní, navíc jsem chytala sedmičky, které jsou velmi těžce chytatelné. Pobyt v bráně mi ale určitě moc pomohl, fanoušci byli fantastičtí,“ řekla mladá brankářka.

Kromě Lúcie Súkenníkové a Simony Szarkové se podařilo vstřelit několik branek i Martině Vysloužilové. „Jsem hrozně spokojená, nenechaly jsme nikoho na pochybách, kam se chceme ubírat. Vyzkoušely jsme si několik nových herních variant, protože musíme využít i jiné alternativy. Čekají nás určitě těžší zápasy,“ upozornila Vyskočilová.