Iveta Mičiníková: Zdraví je pro mě na prvním místě

Iveta Mičiníková, 24letá spojka Černých andělů, která do Mostu přišla z Poruby, po jedné sezóně strávené u nás, končí svou házenkářskou kariéru. Co ji k tomu vedlo? Zdravotní komplikace. Více se dozvíte v rozhovoru. Ivětě přejeme v osobním životě hodně štěstí a zdraví a úspěšnou novou kariéru.

Jak hodnotíte své působení v Mostě, splnilo očekávání?

Své působení v Mostě hodnotím velmi pozitivně, a to přístupem, vedením, hráčkami, prostředím, tréninky apod. Dokonce musím říct, že je asi i tím nejlepším z těch, kterými jsem prošla. V Mostě vše splnilo mé očekávání a byla jsem příjemně překvapena. Třeba tím, jak v klubu funguje zdravotní péče o hráčky.

Co vám mostecké angažmá přineslo, posunulo vás herně?

Hlavně hodně zkušeností a zážitků. Dost jsem se zde naučila i herně. Naši trenéři mají bohaté zkušenosti ze zahraničí. Naše tréninky byly zajímavé a přesto vždy jiné, náročné. Moc se mi líbil i trénink brankářek.

Kam teď směřují vaše kroky a jaké jsou vaše plány do budoucna?

Teď už půjdu jiným směrem než hráčským. Svou házenkářskou kariéru jsem ukončila. Měla jsem zdravotní problémy s kolenem. Dívám se do budoucna, a proto je u mě na prvním místě zdraví. Jsem ráda, že si mohu s klidným svědomím říct, že pro návrat na hřiště jsem udělala maximum. Vracím se zpět na Slovensko do Bytče, odkuď pocházím a vrhnu se do pedagogického oboru. Také plánuji zůstat u házené na trenérské pozici, protože házená mi určitě bude chybět. Konečně budu mít více času i na přítele, od kterého jsem byla odloučena.

Co plánujete na léto?

Chci si odpočinout, takže oddychovou dovolenou a pak se pomalu začnu věnovat nové práci.

Chcete vzkázat něco fanouškům a spoluhráčkám?

V první řadě bych ráda poděkovala fanouškům za skvělou atmosféru, kterou nám vytvářeli. Všechny kluby ve WHIL nám je mohou závidět. Dále děkuji všem mládežnickým trenérům, od kterých jsem se hodně naučila pro svou případnou trenérskou kariéru, a pochopitelně nesmím zapomenout na vedení klubu. Spoluhráčky mi budou moc chybět, kolektiv jsme měly výborný. Jsem šťastná, že jsem s nimi mohla být.

Autor: Josef F. Houžvička

5o DSC_0134-2