Jak hodnotí sezónu reprezentantka Dominika Müllnerová?

Brankářka Dominika Müllnerová, loni nejužitečnější česká hráčka interligy a hvězda letošní finálové série, se rozpovídala, jak Černí andělé prožívali závěr sezóny a následné oslavy.

Povedl se vám takřka neuvěřitelný obrat. Co za ním stojí? 

Domácí zápas se nám vůbec nepovedl, nefungovalo nám prakticky vůbec nic. Ale pořád před námi byly dva zápasy, byla šance to napravit. Řekli jsme si, že musíme hrát úplně jinak, vlítnout do toho a bojovat.

Oslavy byly asi velkolepé, přece jenom, slavíte už počtvrté v řadě…

Oslavy byly krásné a začaly hned na palubovce Slavie, pak pokračovaly v autobuse cestou do Mostu a před sportovní halou na nás čekali fanoušci. Krásně nás přivítali a došlo i na ohňostroj.

Je mistrovský titul určitou satisfakcí po interligovém bronzu?

Obrátit sérii se Slavií, navíc když nás čekaly dva zápasy na jejich palubovce, bylo moc těžké. Musím ale holky pochválit, byly skvělé a zabojovaly. Jsme moc rádi, že jsme obhájili český titul, když se nám nepovedlo lepší umístění v Interlize.

Jaká vidíte v uplynulé sezóně nejsvětlejší místa a naopak temnější okamžiky?

Nejsvětlejším místem je určitě obrat finálové série. Naopak mezi ty temné okamžiky řadím dva domácí zápasy evropského poháru s Volgogradem. Vzpomínka na tyto dva zápasy ve mně stále vyvolává špatné pocity.

Příští rok budete obhajovat titul už popáté – je to závazek?

Vyhrát titul pětkrát za sebou, to by bylo hezké, že?

Jaké jsou vaše plány na léto?

Teď nás čeká reprezentační sraz, pak bych chtěla v Mostě navštívit plážovou házenou. Během našeho volna mám v plánu zahraničí. Na jihu Španělska si odpočinu u moře a proložím to výlety. Pak přijde na řadu Slovinsko a turistika

Autor: Josef F. Houžvička

14o