Jana Šustková v Lize mistrů

Jana Šustková přicházela do Mostu v loňském roce jako jeden z velkých talentů české házené. S Černými anděly ve své premiérové sezoně získala domácí titul i Český pohár, zkušenosti sbírá i v reprezentaci, kde ale na rozdíl od svého domovského klubu nehraje na spojce, ale na křídle. Letos se svými spoluhráčkami jako první český ženský tým v historii zažije atmosféru Ligy mistrů. Osobním sponzorem hráčky je Krušnohor.

Kdy jste začínala s házenou?

Moje hráčská kariéra je poměrně krátká, začínala jsem hrát ve Velké nad Veličkou, kde bydlím, a to bylo zhruba ve třetí třídě na základní škole. Tam jsem hrála do mladších žaček, než jsem přestoupila do Veselí nad Moravou, kde jsem prošla všemi kategoriemi až do žen. Do Mostu jsem přišla vloni, stejně jako Alica Kostelná, takže letos tu jsem druhou sezonu.

roc34

Předpokládám, že také ještě studujete jako vaše spoluhráčky. Jaký obor?

Střední školu jsem absolvovala ve Veselí, kde jsem chodila na obchodní akademii. V současnosti studuji na ústecké univerzitě obor Tělovýchova a sport.

Takže zřejmě řešíte stejný problém jako ostatní, jak stíhat školu a zápasovou zátěž?

Přesně tak, sice nám studium začalo teprve nedávno, já navíc byla hned na začátku školy pryč s reprezentací. Výuku máme každý den a musíme řešit, jak to zvládneme. Mám zažádáno o individuální studijní plán a doufám, že se to povede, zkoušely jsme to už v minulém roce a nevyšlo to, tak věřím, že letos to snad vyjde, dost by nám to pomohlo.

Jak moc velký úspěch pro vás bylo probojovat se do Ligy mistrů?

moth22

To je asi nejvíc, co se může podařit. Samozřejmě reprezentace, mistrovství nebo olympiáda jsou také určité vrcholy, ale hrát Ligu mistrů je na klubové úrovni úplné maximum. Já si to vůbec nedovedla představit. Když jsem přicházela do Mostu, vůbec mě nenapadlo, že bych si mohla zahrát Ligu mistrů, navíc takhle brzy. Je to něco úžasného.

Máte za sebou první utkání Ligy mistrů ve Slovinsku, jak jste si ho užila?

Myslím, že jsme si ho všechny moc užily. Přišlo mi, že mohlo dorazit ještě o něco víc diváků, ale i tak byla atmosféra příjemná. Nám se vždycky hraje lépe před zaplněnými tribunami, atmosféra v zaplněné hale nás hodně žene dopředu, takže doufám, že nás fanoušci přijdou na domácí zápasy podpořit.