Jarní série je u konce, ale …….

Jarní série mladších dorostenek je sice u konce, ale za domácí utkání se Slavií se hráčky rozhodně nemusí stydět. Vždyť ještě 3 minuty před koncem utkání držely vyrovnaný stav 19:19. Pojďme ale popořadě.

Úvod byl z obou stran plný technických chyb, ostatně jako celé utkání, na naší straně jich bylo dohromady dokonce 26. Čím to bylo způsobeno? Oba týmy se dostaly na hranici svých technických i fyzických možností, kdy většinu utkání hrály na svém limitu. Dalším typickým rysem utkání byly skvělé obrany a brankářky, které za první poločas dovolily dohromady pouze 19 branek.

V polovině 1. poločasu jsme několikrát nepřesně stříleli, přidali několik ztrát, což znamenalo odskočení Slávie na 6:9. V tomto čase se nám výrazně nedařilo a vypadalo to na konec nadějí na slušný výsledek. Jenže hráčky ukázaly svou velkou sílu z jarní části soutěže a řadou skvělých obranných situací se dostaly zpět do utkání, protože v poločase na tabuli svítilo skóre 9:10 ve prospěch Slávistek.

Žádná výrazná změna nepřišla ani v 2. poločasu. Oba týmy střídali světlé chvíle s těmi nepovedenými, a tak se žádný nedostal do výraznějšího vedení až do samého konce poločasu. Před jeho závěrem jsme se podruhé dostali zpět do utkání, když jsme vyrovnali na 19:19 a do konce utkání zbývalo odehrát necelé 3 minuty. I v nich pokračovaly nepřesnosti, bohužel více na naší straně. Slavistky proměnily 2 rychlé útoky po našich 2 ztrátách. Ty rozhodly, že poprvé na jaře prohrajeme poměrem 19:21.

Udělali jsme velké množství ztrát, ale dvakrát jsme se vrátili do utkání, nevzdali se a donutili hrát vedoucí tým soutěže, který ještě neztratil ani body, až do úplného konce utkání. Obě družstva byla oceněna početným publikem, které čítalo přibližně 200 diváků, kteří viděli špičkové utkání této soutěže, které bylo napínavé od začátku až do konce a celou dobu nebylo jasné, k jakému rozdělení bodů dojde.

Sestava a branky: A. Srpová, V. Benešová, Zemanová 5, Pokorná 4, Holečková, B. Srpová 4, Krbcová 2, Šilhavá, Ležalová 1, Pavlíková, Rubínová 1, Vojtelová 1, Kroftová 1 a Borlová.

Naše předposlední venkovní utkání odehrajeme v Otrokovicích v pátek 27.4.2018 v 17 hodin. Jedná se odložené utkání z února.