Jarních 10 bodů ze 16 možných

V sobotu 19.5. ukončily mladší dorostenky svou sezónu vítězstvím nad Olomoucí 21:19 a potvrdily tak výbornou formu a významné zlepšení v jarní části soutěže po podzimním zisku 2 bodu ze 16 po 2 remízách. Vraťme se ale zpět k závěrečnému mistrovskému utkání sezóny 2017/2018. Olomoucké hráčky jsou pro nás soupeřky, která mají stejný počet tréninků jako naše hráčky, protože jejich klub obdržel před letošní sezónou statut Tréninkového centra mládeže Českého svazu házené, a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj velmi podobně připravovaných hráček. Neopakovala se tak situace jako v utkáních s Háji, kde nás soupeřky doslova uchodily, což nám jak vidno absolutně nevyhovovalo. S Olomoucí se hrála rychlá házená s velkým množstvím osobních soubojů, které umožnili oba rozhodčí, kteří většinu situací pouštěli bez výrazného trestání. Utkání bylo jiné tím, že jsme hned od úvodu drželi vedení, které jsme během utkání neztratili ani jednou. Velmi dobře fungovala obrana, která často přerušovala akce Olomouckých a když něco proletělo, spolehlivě chytala A. Srpová. V poločase jsme vedli 11:7 a měli jsme utkání pod kontrolou.

Stejně se pokračovalo i po poločase. Situaci jsme si ale zkomlikovali nepřesnou střelbou, když jsme bez nadsázky vybíjeli hostující brankářku, která už nevěděla, jak a kam se má uhnout. Naštěstí nám výborně fungovala obrana a hostující hráčky neměly dostatek sil a rychlosti na kvalitní zakončování. Od 45. minuty hrála Olomouc na 2 pivoty, což nám chvílemi dělalo problémy. I přesto jsme utkání dovedli do vítězného konce 21:19 a potvrdili jsme tak naše konečné 7. místo se shodným počtem 12 bodů jako Háje a Plzeň. Tito soupeři nás v konečné tabulce přeskočili, protože jsme měli horší vzájemná utkání. Po podzimní části je toto umístění tím, co jsme si určili před začátkem soutěže jako výsledek, který by odpovídal našim kvalitám a možnostem.

Výsledek utkání bohužel příliš neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. V 2. poločasu jsme neproměnili 10 jasných brankových příležitostí, utkání by slušel výsledek s rozdílem kolem 6 branek, ale na to se historie neptá.

Již vícekrát jsme zmiňovali, že hráčky udělaly během ročníku velké pokroky jak individuální, tak týmové, obzvláště organizace obrany se postupem času posouvala směrem k cílové podobě, v útoku nás bohužel ještě nějaký čas bude trápit zakončení, i když v tréninku takové situace s přehledem proměňujeme.

Sestava a branky: Srpová, Benešová, Zemanová 1, Pokorná 4, Krbcová, Holečková 1, Šilhavá 4, Maxová, Ležalová 1, Rubínová 7, Vojtelová 2, Kroftová 1 a Borlová.

Děkujeme všem za podporu, často vás bylo slyšet, v takové atmosféře se hraje výrazně jinak, lépe než v tiché hale. Byli jsme naším dalším hráčem, který nás dotlačil k těsným výhrám nebo důležitým remízám.IMG_2928