Jasná domácí výhra nad Olomoucí

DHK Baník Most – DHK Olomouc 40:23 (16:13)

Drtivé vítězství mosteckých hráček se zrodilo hlavně ve druhém poločase. Domácí házenkářky si vytvořily až sedmibrankový náskok už v prvním poločase, soupeř ho ale velmi záhy dokázal smazat až na poločasový tříbrankový rozdíl. První zásah ve druhé půli si sice na své konto připsaly hráčky Olomouce, pak už ale Černí andělé zrychlili tempo a Olomouc prakticky k ničemu nepustili.

Nejvíce branek: Šustková 8, Kovářová 6, Dvořáková 5, A. Kostelná 5/1 – Gajdošíková 6, Salčáková 3, Patrnčiaková 3/2. Rozhodčí: Michael Haramul, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/3, 4/3. Vyloučení: 2/1. Diváků:525.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Zápas měl dvě rozdílné úrovně, měli jsme úžasný nástup na začátku, bohužel jsme náskok velmi rychle ztratili. To vidím jako jedinou zásadní krizovou situaci, že jsme tak rychle prohospodařili náš náskok. Přes poločas jsme vše dost srozumitelně a zřetelně analyzovali a věděli jsme, že do druhé půle nastoupíme mnohem větším tempem. Chtěli jsme soupeře doslova uběhat, a to se nám podařilo. Taktika, kterou jsme si stanovili, nám beze zbytku vyšla.“

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Vůbec jsme nezachytili nástup do druhého poločasu, absolutně jsme nebyli schopni dodržet, co jsme si takticky řekli do druhé poloviny, děvčata si přestala věřit a zápas se nám technicky úplně rozpadl. Za stavu o devět branek jsme dali příležitost i dalším hráčkám. Bylo to hodně v hlavách, že jsme nedokázali na soupeře vytvořit dostatečný tlak, on se uvolnil a ve druhé půlce exceloval. Nutno podotknout, že i v první polovině byl soupeř lepší, rychlejší na míči, agresivnější v obraně, my jako bychom si nevěřili, musíme si z toho vzít ponaučení do dalšího kola.