Jednoznačná jarní domácí premiéra mladších dorostenek

První utkání sezóny se Sokolem Vršovice bylo jednoznačné a dnešní odveta nebyla jiná. Hned od prvních minut se Andělky ujaly vedení, které postupně navyšovaly. Jediným zádrhelem utkání byly paradoxně úvodní minuty, kdy mohli diváci vidět 4 neproměněné útoky, pak se ale povedlo vstřelit 6 branek v kuse. V té době se hostující hráčky často ani nedostaly do zakončení, protože velmi dobře fungovala obrana v čele s brankářkou K. Ebrlovou. Zbytek poločasu byl podobný, a proto domácí vedly 17:4. Obraz hry se ve zbytku utkání příliš nezměnil, přeci jen ale domácí hráčky trochu polevily v obraně, čímž trochu pokazily premiéru své nové spoluhráčce J. Kašparové, která v Mostě hostuje z Chebu. I tak se ale 1. zápas dá hodnotit jako úspěšný, Jana se chytila a předvedla několik povedených zákroků včetně efektního skluzu po míči letícím do prázdné branky během power-play. Hra mosteckých se vyznačovala rychlostí a dohráváním kombinací do situací, kdy před sebou měly hráčky jen brankářku a branku soupeře. Povedlo se 30 branek, dokonce těsně před koncem i 40. Jedná se o dosavadní nejvyšší výhru Mostu v této kategorii, na níž se podílely všechny hráčky, které do utkání mohly zasáhnout. Ještě dodejme konečný výsledek 40:14.

“Na takové utkání jsme už dlouho čekali. Je úplně jedno, na jakém místě tabulky byl náš soupeř před tímto utkáním, ale o to, jakou hru naše hráčky předvedly. Velmi slušná úspěšnost střelby, minimum zkažených přihrávek a v 1. poločasu neprostupná obrana. Je jasné, že v utkáních s kvalitnějšími soupeři bude těžké takový výkon zopakovat, ale určitě je na naší hře vidět posun vpřed. Velká spokojenost, podle ohlasu diváků jsme nebyli jediní, komu se utkání líbilo.”

Sestava a branky: Kašparová, Ebrlová, Zemanová 5, Pokorná 5, Krbcová 1, Maxová 4, Scheithauerová 3, Ležalová, Pavlíková 2, Jindřichová 5, Rudincová 2, Kroftová 4, Borlová 2 a Čásová 7.

Následující domácí utkání odehrajeme 17.3.2019 od 14:00 s týmem HC Háje.