Jednoznačná výhra Černých andělů nad Dunajskou Stredou

DHK Baník Most – MŠK Dunajská Streda 39:24 (21:8)

Mostecké házenkářky nedaly soupeřkám z Dunajské Stredy žádnou šanci ukázat, co v nich je. Už od prvních minut utkání vedly a na palubovce jednoznačně vládly. Do šaten se o poločasové přestávce šlo s třináctibrankovým rozdílem ve prospěch domácích. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, domácí hráčky už se ale více soustředily na útok a jejich soupeřkám se proto ještě podařilo hrozivý rozdíl ve skóre zkorigovat.

Nejvíce branek: Šustková 8/1, Zachová 7 – Rajnohová 10/1, Bízik 9/4. Rozhodčí: Tomáš Deml, Michal Dvořáček. Sedmimetrové hody: 3/3- 5/5. Vyloučení 2/3. Diváků 375.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Před utkáním jsme si stanovili určité cíle a hráčky se snažily je plnit. Z mého pohledu, protože se v podstatě jednalo o přípravný zápas na pohárové střetnutí s Thüringerem, můžu být spokojený. Co jsme trénovali a na co se připravovali, se nám celkem dařilo. V první půli nám fungovala obrana, Eva Bezpalcová zachytala velmi dobře, osm obdržených branek v prvním poločase bylo velmi sympatické skóre. Ve druhé půli už to bylo horší, děvčata myslela hlavně na útok a brankářce moc nepomohla, s tím určitě spokojený být nemůžu. Celkově ale považuji dnešní utkání za vydařené a splnilo, co jsme od něj očekávali.“

Silvia Priklerová, trenérka MŠK Dunajská Streda: „Věděli jsme, že to bude těžký zápas a také to těžký zápas byl. Snažili jsme se nepřestat hrát a jsem spokojená s naším výkonem ve druhém poločase, kdyse nám podařilo soupeře trochu přibrzdit a rozdíl už se tak dramaticky nenavyšoval.