Jednoznačné utkání s Kobylisy

Z důvodu obsazenosti haly odehrály mladší dorostenky utkání s Kobylisy jako předehrávku kola již ve čtvrtek 22.11. Tento netradiční den utkání byl nový, na hráčkách byla během utkání patrná únava po dlouhém tréninkovém týdnu. I přesto se hned od úvodu ujaly vedení, které udržovaly i přesto, že se soupeřkám podařilo netradičně často dohrávat do pivota, který se nejprve spolehlivě prosazoval, později v 1. poločasu pak ale zasahovala brankářka Sokolová. Každopádně střelby z pivota bylo nejen během 1. poločasu, ale i během toho druhé, mnoho, střed obrany domácích byl o něco více průchozí než v jiných utkáních podzimní části. Lze to poznat podle 27 obdržených branek. Tradiční zbraní byla rychlá hra, kdy mostecké hráčky často zakončovaly rychlé útoky do otevřené obrany hostujících. V poločasu vedly 24:14.

Během celého utkání se všechny hráčky pravidelně střídaly a držely vysoké tempo utkání a hrály nejen na pozicích, kde obvykle nastupují. Ve 2. poločasu se zhoršila úspěšnost střelby domácích, nemělo to ale přílišný vliv na průběh utkání, i když výsledek 2. poločasu nebyl tak výrazný jako v tom prvním. Most ho vyhrál jen o 3 branky 16:13. To ale nic nezměnilo na konečném výsledku 40:27.

“Velká spokojenost panuje s úvodem utkání. Nastoupili jsme sebevědomě, rychle jsme získali náskok, který jsme postupně navyšovali. Naopak jsme nebyli spokojeni s obranou pivota a nejlepší střelkyně hostujících a celé soutěže P. Janečkové. Ta nám vstřelila 11 branek a to ještě spoustu pokusů zlikvidovala naše brankářka. Velmi nás potěšilo nasazení a předvedená hra všech našich hráček, i když se nám stále opakují některé chyby. Z nich bych zmínil zbrklou střelbu, obsazování spoluhráček pohybem s míčem špatným směrem a náběhy z příliš velké hloubky hřiště na postavenou obranu. Rozhodně máme na čem pracovat v další části této sezóny. Za zmínku stojí všechny 3 zlikvidované sedmimetrové hody Adély Srpové.”

Sestava a branky: Sokolová, Srpová, Königová 8, Pokorná 6, Krbcová 5, Maxová 1, Scheithauerová 3, Michalcová 4, Rudincová 2, Pavlíková 2, Jindřichová, Borlová 5, Stará a Čásová 4.

Příští neděli 2.12. nás od 14:00 čeká poslední domácí utkání této části sezóny, kdy přivítáme Jindřichův Hradec.