Jsem moc ráda, že všechno klaplo a můžu být v Mostě, říká Stefanija Miševská

Novou posilou týmu Černých andělů je od září Stefanija Miševská (ovšem na dresu nosí anglickou variantu svého jména Mishevska). Dvaadvacetiletá makedonská hráčka bude působit na postu pivota. Před její domácí premiérou proti Olomouci jsme jí požádali o krátký rozhovor.

Jak jste se do Mostu vlastně dostala?

MD8
Od manažerky mi přišla nabídka, že je šance hrát v Mostě. Bylo to z mé strany celkem spontánní rozhodnutí, protože jsem měla ještě rok smlouvu ve Wismaru. Přijela jsem na zkoušku do Mostu, prohlédla si klub, promluvila s trenérem, líbilo se mi tu a pak už to šlo poměrně rychle. A jsem moc ráda, že všechno tak skvěle klaplo.

Přicházíte z Německa, ale jaká byla vaše předešlá házenkářská působiště?

Mým domovským týmem je Gjorče Petrov, nějaký čas jsem působila ve Vardaru a poslední rok jsem strávila v Německu v TSG Wismar. Zkušenosti mám i z reprezentace, hrála jsme za juniorské výběry i rok za makedonskou ženskou reprezentaci.

A máte už nějakou zkušenost s českou házenou?

IMG_8762
Zkušenost s českou házenou jsem zatím neměla vůbec žádnou. Ale když přišla možnost hrát v Mostě, samozřejmě jsem si něco zjišťovala. Zdejší klub má velmi dobrou pověst, hraje evropské poháry a MOL liga je také kvalitní soutěž. V podstatě nebylo moc co řešit. Pravda také je, že nabídka přišla ve správný okamžik, v Německu to nebylo úplně podle mých představ a řešila jsem, co dál.

Má házená ve vaší rodině nějakou tradici?

Nikdo v rodině házenou nehrál, ačkoli jsme všichni hodně sportovně založení, tatínek se věnoval basketbalu. Házenou hrála má o rok mladší sestra, která ale nakonec dala přednost studiu medicíny.

Nastupujete s číslem 28, vybrala jste si ho sama? Má pro vás nějaký zvláštní význam?

Osmadvacítku jsem si vybrala sama, bylo to moje vůbec první číslo, jinak to žádnou zvláštní symboliku nemá.

A jak jste se v Mostě zabydlela?

Jsem tady jen pár dní, takže na nějaké dojmy ještě ani nebyl čas. Ještě jsem ani neměla šanci si pořádně prohlédnout město. Ale těším se a hlavně doufám, že se mi tady bude dařit.