Jsem ráda, že se nám daří, ale čeká nás ještě pár hodně těžkých zápasů, říká Tereza Eksteinová

Tereza Eksteinová už sice několik sezon obléká dres Černých andělů, je ale také odchovankyní plzeňské házené. S kým jiným si tedy popovídat před cestou na západ Čech, než právě s ní.

Jak jste si užívala poslední domácí zápas proti Bánovcům, ve kterém jste mimo jiné zkoušeli i jiný obranný systém?

Trénovali jsme to celý týden, chtěli jsme si to vyzkoušet i v ostrém zápase a tohle byla ideální příležitost. Myslím, že nám to celkem vycházelo a můžeme být spokojení. Je to sice hodně fyzicky náročné a kolem desáté minuty už toho měli myslím všichni docela dost, ale zvládli jsme to.

BAN3

Chystáte i nějakou specialitu i na Plzeň?

Upřímně ani nevím, taktická příprava se totiž dělá až těsně před koncem týdne, takže zatím těžko říct.

Hraje v týmu našeho sobotního soupeře ještě některá z vašich bývalých spoluhráček?

Pořád tam ještě je pár holek, se kterými jsem hrála, s některými jsem dodnes v kontaktu, ale už to není tak intenzivní, přece jenom už je to nějaký čas, co jsem v Mostě.

Plzeň navíc nedávno vyměnila trenéra, těšíte se na sobotní zápas?

Já myslím, že ta změna jim může jen pomoct. Richard Řezáč je velmi dobrý trenér, který v minulosti dovedl Slavii ke spoustě úspěchů. Možná tam přinese i nové věci a uvidíme, jak to bude v zápase proti nám. Plzeň už ukázala, že doma umí zahrát a porazila Olomouc, takže jsem sama zvědavá, co nás čeká.

VES38

Když se podíváme na vaše individuální výkony, v posledních zápasech jste soupeřům nasázela pěkných pár branek, hlídáte si statistiky?

Já jsem hlavně spokojená, že jsem konečně začala proměňovat šance a začalo mi to tam padat. Mně na tom moc nezáleží, kolik branek během zápasu dám, ale občas se zpětně podívám, kolik jich vlastně bylo. Ale nijak speciálně to nesleduji, pro mě je důležité proměňovat co nejvíc příležitostí.

Ono se ale také hraje lépe, když se daří celému týmu, nebo ne?

To je pravda, v tomhle ohledu jsem spokojená, líbí se mi, jak se nám daří a jak se situace v týmu vyvíjí. Ale ještě není co slavit, chceme bojovat o titul, čeká nás play off, takže pár hodně těžkých zápasů je ještě před námi.