generální partneři
sledujte nás
MOL liga 21/22 1. kolo
sobota
04. 09.
17:30
DHK Baník Most
Chorzów
MOL liga 21/22 2. kolo
sobota
11. 09.
DHK Baník Most
MŠK IUVENTA Michalovce
MOL liga 21/22 4. kolo
sobota
25. 09.
DHK Baník Most
Handball PSG Zlín

Aktuálně

Soupeřem Černých andělů v kvalifikaci Evropské ligy je rumunská Magura Cisnadie

Soupeřem mosteckých házenkářek ve druhém kvalifikačním kole Evropské ligy bude rumunský tým Magura Cisnadie. První vzájemný duel odehrají Černí andělé o víkendu 16/17 října na domácí palubovce, odveta by se měla hrát o týden později v Rumunsku.

Rumunský tým známe, dokonce jsme se už potkali i na palubovce, v roce 2019 byl totiž účastníkem Turnaje Českého porcelánu Dubí, který každoročně v srpnu pořádáme. Od té doby už se samozřejmě řada věcí změnila, jisté ale je, že jde o těžkého soupeře, který hraje velmi kvalitní rumunskou ligu, odkud vycházejí týmy, které pravidelně a také úspěšně hrají Ligu mistrů. Konkrétně Magura má za sebou v uplynulých sezonách účast ve skupinové fázi Poháru EHF. Bude to pro nás náročný soupeř, ale z kategorie těch, přes které bychom mohli postoupit,“ uvedl Radek Maděra, který má v DHK Baník Most na starosti přípravy na evropské soutěže.

Vítěz druhého kvalifikačního Evropské ligy už zná i svého soupeře pro třetí kolo, kterým je Černým andělům také dobře známý maďarský Debrecen.

  

 

Jan Pimper
2021-07-20
více ...
Černé anděly čekají v srpnové přípravě nároční soupeři

Hráčkám mosteckého týmu pomalu končí dovolená a začíná ostrá příprava na další sezonu. Do konce prázdnin je čeká poměrně velká porce přípravných zápasů, v nichž se střetnou se soupeřkami z prvotřídních evropských týmů.

 

V polovině srpna, konkrétně od 13. do 15. srpna, se v Mostě uskuteční tradiční Turnaj Českého porcelánu Dubí. Během tří dnů se ve vzájemných zápasech utká čtveřice týmů. Kromě domácích Černých andělů nebude chybět Thüringer HC, který do Mostu jezdí pravidelně na letní soustředění. Na mostecké palubovce se rovněž představí polská MKS Funfloor Perla Lublin, což je aktuálně třetí tým polské ligy, ovšem rovněž polský mistr z minulých let a také účastník Ligy mistryň. Čtvrtým týmem turnaje je rumunská CS Gloria 2018 Bistrita Nasaud, která se na turnaji představila už vloni.  

 

Hned o týden později čekají na tým Černých andělů další nároční soupeři. V pátek 20. srpna se mostecké hráčky poměří s dalším polským celkem, aktuálně druhým týmem tamní ligy, KPR Kobierzyce, který se v Mostě už rovněž představil. Bezesporu zajímavé bude střetnutí Černých andělů s třetím týmem maďarské ligy Mosonmagyaróvári, kde do loňské sezony působila bývalá mostecká hráčka Simona Szarková. Hrát se bude v sobotu 21. srpna.

 

Podrobnosti o přípravných zápasech, včetně přesných termínů a časů jednotlivých utkání, přineseme v následujících dnech.  

Jan Pimper
2021-07-16
více ...
Černé anděly čeká v říjnu kvalifikace Evropské ligy

Devětatřicet týmů včetně mosteckých Černých andělů bude chtít uspět v nadcházejícím ročníku Evropské ligy.

Ve druhém kvalifikačním kole Evropské ligy se utká celkem dvaadvacet týmů, my patříme mezi první nasazenou jedenáctku, takže už nyní víme, na koho můžeme, případně nemůžeme narazit,“ sdělil Radek Maděra, který má v DHK Baník Most na starosti přípravy na evropské soutěže.

 

V tuto chvíli tak Černí andělé mají jistotu, že jejich soupeřem nemůže být německý Metzingen, se kterým se v Evropském poháru střetli už dvakrát, ani další z německých týmů, Thüringer. „Na druhou stranu víme, že můžeme narazit na soupeřky z Norska, francouzské Paris 92, Ruskou Kubáň, dobře známý je nám například švýcarský Brühl Handball, se kterým jsme už v minulosti Evropský pohár hráli. V úvahu ale připadají i další věhlasná jména ženské evropské házené. Zajímavostí je, že našimi soupeřkami v kvalifikaci Evropské ligy mohou být i hráčky polské Perly Lublin, která bude letošním účastníkem Turnaje Českého porcelánu Dubí, jenž se v Mostě uskuteční od 13. do 15. srpna. Jde o aktuálně třetí tým polské ligy, ovšem v předešlých sezonách byl mistrem a také účastníkem Ligy mistryň,“ doplnil Radek Maděra.

 

V tuto chvíli je jisté, že druhé kvalifikační kolo Evropské ligy odstartuje o víkendu 16/17 října, odvetné zápasy se budou hrát o týden později. Rozlosování týmů proběhne 20. července od 11 hodin ve Vídni, losovat se bude zároveň druhé i třetí kolo kvalifikace, takže vítězové zápasů druhého kvalifikačního kola už budou znát svého soupeře pro třetí kolo. „Přímo do třetího kola byly nasazeny týmy jako německý vicemistr Bietigheim, ale také třetí až čtvrté týmy z Maďarska, což jsou nám velmi dobře známí Vác a DVSC Schaeffler, přímo do skupinové fáze Evropské ligy byl přijat maďarský tým Mosonmagyarovári, kde ještě do minulé sezony působila bývalá mostecká hráčka Simona Szarková a kam nyní míří Michaela Konečná z Poruby. Mimochodem i tento tým se v rámci přípravy představí v srpnu v Mostě,“ dodal Radek Maděra.

 

V současnosti ještě není zcela jisté, zda budou Černí andělé hrát kvalifikační zápasy Evropské ligy na domácí palubovce v mostecké sportovní hale, nebo se budou muset opět stěhovat do chomutovské Rocknet Areny. „Pro kvalifikační kola je šance hrát zápasy v domácí hale, zatím je však ale vše ve fázi vyjednávání s EHF. V případě postupu do skupinové fáze Evropské ligy, bychom tyto zápasy už prakticky jistě museli hrát v chomutovské hale. To je ale v tuto chvíli ještě předčasné řešit, musíme nejprve postoupit přes druhé a třetí kvalifikační kolo. To bude sice těžké, ale nikoli nereálné,“ uzavřel Radek Maděra.  

 

Podrobnosti o jednotlivých týmech, které se přihlásily do Evropské ligy, najdete na webu EHF zde –  https://www.eurohandball.com/en/news/en/39-teams-enter-second-season-of-ehf-european-league-women/

 

O dalších novinkách vás budeme průběžně informovat jak na webu, tak na sociálních sítích DHK Baník Most.  

Jan Pimper
2021-07-13
více ...
NECHTE SE PROPAGOVAT ANDĚLKAMI

Staňte se součástí týmu, staňte se součástí Černých andělů!

"Kupte si svého Černého anděla“, získáte tak možnost být vidět nejen na dresu hráčky, ale také:
- mít své čestné místo na zdech sportovní haly Most,
- VIP vstup na veškeré zápasy DHK Baník Most,
- tvář populární sportovkyně, která bude reprezentovat vaši společnost v rámci sportovních a společenských akcí DHK Baník Most,
- a mnoho dalších propagačních příležitostí.

Buďte součástí týmu, který vyhrává nejen na české, ale i mezinárodní házenkářské scéně a zviditelněte se.

A kdo Vás může propagovat?
Lucia Mikulčík
Katarína Kostelná
Adéla Stříšková
Marie Poláková
Adéla Pazderová
Jana Kašparová
Adéla Pokorná
Iveta Korešová

Buďte vidět díky DHK Baník Most. | Buďte součástí unikátní sportovní značky. | Staňte se součástí Černých andělů.

Zaujala vás tato nevšední nabídka? Obraťte se na Barboru Krimovou prostřednictvím emailu marketing@dhk-banikmost.cz nebo telefonu +420 724 801 577 a domluvte si vše potřebné pro vstup do nejlepšího ženského sportovního týmu. 

Barbora Krimová
2021-07-02
více ...
Nepřijetí do Ligy mistrů je pro nás překvapení i zklamání, říká Radek Maděra

Už druhý rok po sobě jsou Černí andělé pouze v pozici náhradníka pro Ligu mistrů. Co to pro mostecký klub znamená a jakou soutěž si v nadcházející sezoně s největší pravděpodobností zahraje, jsme probrali s Radkem Maděrou, který má v DHK Baník Most přípravy na evropské soutěže na starosti. 

 

Překvapilo vás, které týmy byly nakonec do Ligy mistrů vybrány?

 

V rámci toho, kdo všechno se do soutěže hlásil, jsme věděli, že naše možnosti jsou omezené, přesto však ale reálnou šanci máme. Kalkulovali jsme, který z týmů bychom mohli přeskočit, nakonec výsledný výběr dopadl jinak, než jsem osobně předpokládal. Překvapilo mne, že neuspělo Baia Mare, které ačkoli letos hráli semifinále Evropské ligy, navíc Rumunsko bylo pořadatelem Final4 Evropské Ligy a má vysoký koeficient v rankingové tabulce národů. Obecně rumunský šampion v Lize mistrů vždy předvádí slušné výsledky. Naopak za tým, přes který bychom se do Ligy mistrů mohli dostat, jsme považovali Bietigheim, což byl bundesligový vicemistr a druhý přihlášený německý tým. Vycházeli jsme přitom z předpokladu, že Německo je v tabulce národů na devátém mítém místě, což mu automaticky zaručuje účast jeho mistrovskému celku. Bietigheim neměl v posledních dvou letech Ligy mistrů nijak zvlášť dobré výsledky, a přestože je to kvalitní tým, letos ve své skupině skončil poslední.

Nakonec ani Baia Mare, ani Bietigheim přijati nebyli, naopak místo v soutěži získalo turecké Kastamonu a švédský Sävehof. Švédský tým je tradiční účastník Ligy mistrů, za poslední roky v ní chyběl málokdy. Problém je v tom, že Sävehof v národní lize skončil v Play off až na třetím místě, v základní části soutěže skončil druhý, takže jde o tým, který není ani mistr ani vicemistr. V jejich prospěch hrály výsledky za poslední tři roky. Mimo jiné, že byli ve skupinové fázi Ligy mistrů společně s námi, ale jim se na rozdíl od nás podařilo postoupit. Výsledkově se tedy dostali před nás. Stejně tak v národním koeficientu je Švédsko desáté, kdežto Česko dvanácté. O to více je pro nás překvapivé, že jsou do soutěže nasazovány týmy, které ve své zemi nejsou ani mistry, ani vicemistry. Pro turecké Kastamonu dlouhodobě hovoří výsledky, v Evropské lize slavili postup do základní části, předloni dokonce do čtvrtfinále, před čtyřmi roky byli semifinalisty Evropské ligy. Mají rovněž dobré finanční zázemí a před letošní sezonou posilovali a nakoupili velmi kvalitní hráčky z celé Evropy.

 

Dostal klub ze strany EHF nějaké oficiální vyjádření neb zdůvodnění, proč nebyl přijat do Ligy mistrů?

 

To považuji ze strany EHF za faux pas, protože jsme žádnou informaci neobdrželi. Očekával bych, že od instituce jako je EHF přijde oficiální vyjádření, ve kterém nás informují, v čem byly naše nedostatky, kde jsme například zaostávali za ostatními, abychom na těchto věcech mohli zapracovat do budoucna. Bohužel nám nic nedorazilo, ani nás nikdo nekontaktoval a veškeré informace se dozvídáme z oficiálního sdělení na facebooku případně z webu EHF. Očekával jsem to i protože jsme už v předešlé sezoně byli zařazeni jako první náhradník (druhým náhradníkem byl norský Storhamar) a nyní nás na stejnou pozici EHF zařadila znovu. Před nás se dostal například tým Kastamonu, který vloni nebyl ani náhradníkem a letos se stal přímým účastníkem Ligy mistrů. Vnímám to jako ne úplně profesionální a předpokládám, že pokud nás EHF pokládá za partnera, měli bychom se oficiální cestou dozvědět, jak jsme si vedli a co můžeme udělat proto, abychom se mohli v dalších sezonách zlepšit.

Přitom v rámci jednání, ještě před odesláním přihlášek, jsme absolvovali videokonferenci se šéfem sportovních soutěží EHF a informovali ho o našem zájmu přihlásit se do Ligy mistrů z pozice vítěze MOL ligy i českého mistra. Vysvětlili jsme mu současnou situaci klubu, že jsme finančně stabilizováni, máme nový marketingový tým a nastínili mu své aktivity. Potvrdili jsme mu, že máme zajištěnou halu v Chomutově, včetně velmi kvalitního zázemí. Z jeho strany jsme slyšeli, že vnímá naši snahu a ví, že náš klub má své kvality. Jednalo se ale spíše o informativní setkání.

 

Jaký bude následující postup, existuje ještě možnost zahrát si Ligu mistrů?

 

Spíše už jen teoretická šance stále zůstává, protože jsme v pozici prvního náhradníka, takže bychom některý z klubů mohli nahradit. jedná se zejména o Dortmund, který v této sezoně kvůli covidu neodehrál zápasy play off Ligy mistrů. Byl za strany EHF sankcionován desetitisícovou pokutou, ovšem nejednalo se o jediné opatření. Tentokrát byl do soutěže přijat, ale jako garance, že se nebude opakovat totéž i v nadcházející sezoně, musí složit jistinu 140 tisíc eur. To by však pro velkoklub jako Dortmund, který má velmi dobré finanční zázemí, neměl být problém.

Počítáme tedy spíše s tím, že Liga mistrů je pro nás pro nadcházející sezonu uzavřená kapitola a budeme vzhlížet k Evropské lize. Přihlašování probíhá nyní, zveřejněno by vše mělo být zhruba v polovině července. Prozatím nevíme, kam budeme nasazeni, ale vycházejme z toho, že jsme mistři a máme nějaký národní koeficient, takže bychom mohli být nasazeni přímo do třetího kvalifikačního kola. Budeme doufat, že dostaneme takového soupeře, přes kterého se dostaneme do hlavní fáze soutěže a naším cílem by určitě neměl být jen postup, ale snaha dostat se co nejdále, minimálně do čtvrtfinále. Potřebujeme mít jednoznačné sportovní výsledky pro EHF i s ohledem na ranking, abychom si nepohoršili a měli i v následujících sezonách možnost přihlásit se do Ligy mistrů. V tuto chvíli už přihlášku do Evropské ligy posílat nemusíme, naše žádost je překonvertována do Evropské ligy automaticky.

 

Nemohli by být Černí andělé nasazeni rovnou do hlavní fáze soutěže? 

 

Je to nepravděpodobné, do hlavní fáze Evropské ligy jsou nasazeny pouze první čtyři týmy z žebříčku podle rankingu zemí, a to jsou Maďarsko, Rusko, Dánsko a Rumunsko. My jsme se o to pokoušeli už minulý rok, ale nedostali jsme ani žádnou odpověď.

Před dvěma lety se navíc výrazně změnil systém Evropských soutěží. My jsme byli pravděpodobně posledním týmem, který vyhrál kvalifikační turnaj Ligy mistrů. V této sezoně se už týmy nasazovaly přímo do dvou skupin po osmi účastnících, my jsme skupinovou fázi Ligy mistrů hráli ještě v sezoně, když byla rozdělena na čtyři skupiny po čtyřech týmech.

Další zásadní rozdíl je v tom, že nepostupující tým z každé skupiny byl rovnou zařazen do hlavní skupinové fáze Evropské ligy. Také proto jsme věděli, že po vypadnutí v Ligy mistrů budeme hrát dalších šest utkání Evropské ligy. Tento systém ale už padl a změnil se i systém přidělování bodů z Evropských soutěží.

Jan Pimper
2021-07-01
více ...
Černí andílci si užili pražský turnaj v plážové házené

Šedesátičlenná výprava malých mosteckých házenkářů naplnila dva autobusy na cestu do pražského Beachclubu Ládví, kde se od 25. do 27. června konal šestý ročník turnaje Prague Open Beach Handball.

 

Celkem jsme na turnaj vyrazili s pěti družstvy ve třech kategoriích. Po dvou týmech se zapojilo do soutěže mladších žáků a starších žáků, jedno družstvo hrálo v kategorii dorostenek,“ doplnila Eva Vostárková, která má v DHK Baník Most na starosti mládežnickou složku. V pátek soutěžícím sice zapršelo, ale Černým andílkům to příliš nevadilo a užili si i bláto. Zatímco pro nejmenší kategorie jsou podobné turnaje důležité především pro sbírání zkušeností, starší kategorie už sbírají také cenné kovy, jeden z týmů starších žaček a dorostenky své kategorie turnaje vyhrály.

 

 „Především jsme si turnaj, kde se během tří dnů představily prakticky všechny věkové kategorie včetně reprezentantů v plážové házené, skvěle užili. Zároveň to pro nás ale bylo také příjemné zjištění, že po roce, kdy jsme se museli přizpůsobit velmi specifickým podmínkám a s dětmi museli trénovat online, náš sport nás všechny stále baví, máme chuť se v něm pořád zlepšovat a dokážeme se na podobné akce připravit a uspět,“ doplnila Eva Vostárková.

 

Pro Černé andílky byl turnaj poslední akcí před prázdninami, s většinou dětí se trenérky opět sejdou v srpnu. „I když byla letošní sezona velmi zvláštní, rádi bychom poděkovali všem, kdo nás podporují. Jde především o město Most, Ústecký kraj, Sportovní halu Most a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,“ uzavřela Eva Vostárková.

Jan Pimper
2021-06-30
více ...

Hlavní partneři klubu

Partneři ligy žen

Partneři mládeže

Ostatní partneři

Soutěže

MOL liga 21/22

více ...

1. liga mladších dorostenek 21/22

více ...

1. liga starších dorostenek 21/22

více ...