Karin Schererová: Zátěž v Mostě nebyla srovnatelná s tou v Německu

Karin Schererová, pravé křídlo Černých andělů, přišla do Mostu v polovině sezóny z německého týmu HSV 1956 Marienberg. Po zahraničním angažmá se tak po více než dvou letech vrátila zpět do týmu, se kterým naposledy získala zlatý tripl. A nově si do své sbírky přidala další titul mistryně ČR spolu s vítězstvím v Českém poháru. Přejeme Karin hodně štěstí v osobním životě, ať si užívá rodiny a její sny se vyplní.

Jak hodnotíte své působení v Mostě, splnilo očekávání?

Ze svého působení v Mostě nejsem úplně spokojená. Přišla jsem v polovině sezóny, a to na post pravého křídla. Zátěž tady nebyla srovnatelná s tou v Německu, kde byla podstatně nižší. Můj výkon nebyl takový, na který jsem zvyklá, a trochu jsem se trápila. Jsem však šťastná, že jsme jako tým nezklamali a úspěšně jsme zakončili sezónu titulem pro mistra ČR.

Co vám mostecké angažmá přineslo, posunulo vás herně?

Tohle angažmá mi přineslo několik hezkých zážitků a další zkušenosti. Poznala jsem několik skvělých holek. Díky zisku titulu jsem si připomněla krásné chvíle z mého zdejšího předchozího působení a zisku zlatého triplu. Opět jsem tak měla možnost užít si skvělé mostecké publikum a atmosféru, kterou vytváří.

Kam teď směřují vaše kroky a jaké jsou vaše plány do budoucna?

Momentálně jsem bez angažmá a na 100 % se budu věnovat rodině. Od házené a dřiny si chci odpočinout a dělat věci, na které jsem doteď neměla čas. Budu hlavně odpočívat. Také mám mnoho snů, které bych si chtěla postupem času splnit .

Budete pokračovat s házenou?

Vše ukáže čas. Momentálně dávám házenou úplně stranou. Jsem člověk, který neumí dlouho odpočívat. Vím, že mi házená bude chybět. Teď to však neřeším a chci si užívat klid a pohodu v kruhu svých nejbližších.

Co plánujete na léto?

Budu hodně cestovat, užívat prázdniny, sluníčko, moře a vše, co k létu patří.

Chcete vzkázat něco fanouškům a spoluhráčkám?

Fanouškům moc děkuji, že jsou pořád tak skvělí. Chci jim vzkázat, aby holky hnali k vítězstvím a titulům i v další sezóně. A když se nebude dařit, aby je nezatracovali. Holkám a trenérovi přeji úspěšnou sezónu a pevné nervy. A v těch nejtěžších chvílích – držte se našeho předfinálového hesla ,,Never give up”. Držím vám palce, andílci!

Autor: Josef F. Houžvička

12790007_10207741476766606_1900581946_o 12789897_10207741479526675_165563137_o

Foto: Daniel Šeiner