Karolína Smolová: S házenou končím kvůli studiu v zahraničí

Karolína Smolová, brankářka Černých andělů, začala s házenou ve svých 6 letech v týmu DHC SVŠ Plzeň. V Mostě působila poslední dvě sezóny, během kterých získala 2 tituly pro mistryně České republiky a další trofeje. Přesto se ve svých 19 letech loučí se svou házenkářskou kariérou. Co ji k tomu vedlo a jaké plány má Karolíny do budoucna, se dozvíte v našem rozhovoru. Karolíně přejeme hodně štěstí v jejím osobním životě a držíme jí palce nejen s vysněným studiem.

Jak hodnotíte své působení v Mostě, splnilo očekávání?

Hodnotím ho jednoznačně pozitivně. Je pravda, že jsem do zápasů příliš nezasahovala, ale i přesto to pro mě byla obrovská zkušenost. Vidět a na vlastní kůži zažít, jak to v profesionálním sportu v takovém týmu funguje, je hodně zajímavé. Tréninky, zázemí a všechny ty věci kolem toho jsou v Mostě velmi dobré, a proto mé očekávání bylo v tomto směru splněno. Odnáším si odsud hodně zážitků, na které budu ráda vzpomínat.

Co vám mostecké angažmá přineslo, posunulo vás herně?

Ano, v herní stránce jsem se posunula. Být součástí týmu, který funguje na té nejvyšší úrovni, a to ve všech směrech, pro mě byla velká výsada. Získala jsem zde spoustu zkušeností, hodně jsem se naučila a řekla bych, že jsem se posunula i v osobní rovině.

Kam teď směřují vaše kroky a jaké máte plány do budoucna?

Čekají mě tři měsíce v Plzni, během kterých si budu užívat léto a na konci srpna se přestěhuji do Aberdeenu ve Velké Británii, kde nastupuji na vysokou školu. Původně jsem se rozhodovala, kam na vysokou školu tady u nás, ale nebyla jsem si jistá, kam přesně bych chtěla jít studovat, a tak jsem – i přes malou šanci na přijetí – zkusila podat přihlášku na vysokou školu v Aberdeenu na obor Média a filmová tvorba. Neviděla jsem přiliš velkou šanci na přijetí, a proto jsem si řekla, že když to vyjde a dostanu se tam, tak tam půjdu. Je to pro mě velká příležitost. Pokud vše půjde dobře, ve Velké Británii budu následující čtyři roky.

Budete pokračovat s házenou?

Prozatím ne. V Aberdeenu, kam odcházím, není pravděpodobně žádný tým. Házená se tam teprve rozvíjí, ale určitě si zjistím, jestli tam budou nějaké možnosti.

Co plánujete na léto?

Chci být s rodinou v Plzni a jezdit po výletech po České republice. Zároveň mě čeká zařizování posledních potřebných věcí před mým odjezdem.

Chcete vzkázat něco fanouškům a spoluhráčkám?

Ráda bych jim poděkovala za velkou podporu. Jsou obrovským motorem pro celý tým, a proto jim patří velké díky za to, že nás po celou sezónu podporovali. Spoluhráčkám a celému realizačnímu týmu přeji hodně úspěchů v nadcházejících sezónách a výraznější úspěch v poháru EHF. Budu je sledovat a fandit jim.

Autor: Josef F. Houžvička

12o