Katarína Kostelná v Lize mistrů

Katarína Kostelná přišla do Mostu ještě jako středoškolačka ze slovenského Trenčína na začátku roku 2018. Premiéru v dresu Černých andělů si odbyla v utkání proti norskému Larviku v Poháru EHF. Dnes už je stabilní součástí ženského A týmu a společně s ním sklízí vavříny na tuzemské házenkářské scéně, letos stejně jako její spoluhráčky poprvé zakouší atmosféru Ligy mistrů. Osobním sponzorem hráčky je DTS Vrbenský.

kas26

Jaká je vaše dosavadní hráčská kariéra?

S házenou jsem začínala v mladších žačkách v Trenčíně a prošla tam i všemi mládežnickými kategoriemi až do doby, než jsem přestoupila do Mostu. V Trenčíně jsem střídavě hrála za dorost i za ženy, do Mostu už jsem ale přicházela s tím, že budu hrát za A tým žen.

Pokud se nepletu, také patříte mezi hráčky, které ještě studují?

Původně jsem studovala sportovní gymnázium v Trenčíně, kde jsem také odmaturovala. Po příchodu do Mostu jsem podobně jako další spoluhráčky začala studovat na ústecké univerzitě obor Tělesná výchova a sport. Doslova před pár dny jsem zahájila druhý ročník.

Takže předpokládám, že řešíte podobný problém jako vaše spoluhráčky, jak stíhat házenou a školu. Už to máte vyřešené?

Ještě jsme to ani moc nestihly řešit, sotva nám začala škola, takže moc času na to ani nebylo. Mám zažádáno o individuální studijní plán a vím, že se to právě teď nějak řeší. Dost by nám to pomohlo a snažíme se, doufám, že to vyjde, protože si nedovedu moc představit, jak bychom obojí stíhaly. Rozhodně bych nechtěla přerušit nebo dokonce ukončit studium. Všechno závisí hlavně na dohodě s profesory, jak nám vyjdou v ústrety, a já věřím, že se to nakonec nějak povede.

roc27

Jak velký je to pro vás úspěch, zahrát si Ligu mistrů?

Já nic podobného ještě nezažila, pro mě je to jednoznačně splněný sen. V tak mladém věku si zahrát Ligu mistrů je prostě něco neskutečného. Jsou samozřejmě i další věci, jako třeba reprezentace a účast na šampionátech, ale na klubové úrovni je tohle absolutně nejvíc a moc se na to těším.

Jak vidíte šance Černých andělů na postup?

Myslím, že když budeme bojovat, jako jsme bojovaly doteď, tak to můžeme zvládnout. Když se pořádně vyhecujeme, máme na to, abychom postoupili.