Kateřina Dvořáková: Musíme do toho dát všechno a nepřipustit žádné drama

Kateřina Dvořáková patří k dlouholetým oporám mosteckých Černých andělů. Letos v jejich dresu může vybojovat už svůj šestý mistrovský titul. A zřejmě také poslední. Po letošní sezoně chce totiž definitivně ukončit kariéru. V čem je letošní sezona jiná než ty předešlé a co vlastně plánuje do budoucna, prozradila v následujícím rozhovoru.

H1

Momentálně hrajete s Černými anděly už šesté finále, je v něčem jiné než třeba to loňské?

Jiné ani příliš ne, naopak je to hodně podobné. Zase bojujeme o titul, znovu se Slavií, ale možná právě tohle nás motivuje, protože se Slavií jsme velcí rivalové.

Přitom se Slavií zrovna letos nemáme úplně nejlepší bilanci?

To je pravda, ale v prvním finálovém zápase jsme se přesvědčily, že to jde, že na ně umíme zahrát. První poločas se nám hodně povedl, udělaly jsme si krásný šestigólový náskok. Zbytek už byl sice horší, hodně jsme neproměňovaly, což se pak do naší hry promítlo, ale důležité je, že jsme se přesvědčily, že to jde. Teď musíme doma pořádně zamakat, dát do toho všechno a nepřipustit žádné drama. Chceme prostě udělat maximum, abychom rozhodly co nejdřív.

Když už jsme to trochu nakousli, byla letošní sezona v něčem jiná, než ta předchozí?

Jiná byla letošní sezona hlavně díky Evropskému poháru, ten nás myslím stál poměrně hodně sil. Vlastně jsme skoro pořád hrály a tréninky skoro nebyly. Teď už jsme se samozřejmě dostaly do obvyklých kolejí a do normálního tréninkového cyklu.

Vy se házené věnujete při zaměstnání, dá se to vůbec stíhat?

Pracuji tady v Mostě v Čepirohách ve firmě, která vyrábí kancelářské fólie a mám na starost kontrolu kvality. Zvládnout se to určitě dá, ale třeba už poslední pohárové zápasy byly hodně náročné, přece jen, hrálo se dvakrát v týdnu a bylo to hodně vyčerpávající.

H8

V Evropském poháru měli Černí andělé smůlu, jak moc se na týmu podepíše, když vypadnou důležité hráčky?

V poháru to bylo hodně znát. Byla velká smůla, že se Markéta Jeřábková zranila hned na začátku, hodně nám chyběla a dost nás to oslabilo. Na druhou stranu jsme se ale víc semkly, nebylo to o individualitách, hrály jsme víc týmově.

Mluví se o tom, že po této sezoně chcete skončit, pořád jste si to nerozmyslela?

Nerozmyslela, tentokrát už jsem si na sto procent jistá a nic mě nepřesvědčí, ani Liga mistrů. Ale nejsem jediná, kdo po sezoně odejde. Myslím, že tým se teď hodně promění. O to větší máme motivaci dát do finálových bojů maximum.

A máte už představu, co budete dělat bez házené?

Budu mít spoustu času, víc si užiju volna. Vrátím se na letiště, protože létání na větroni je můj koníček, ke kterému jsem se teď delší čas nedostala. Samozřejmě taky plánujeme rodinu, už je myslím na čase. Představit si toho dovedu spoustu, budeme moct s přítelem vyrážet na kola, brusle, chodit si zaběhat, budeme mít volné víkendy. Určitě to bude jiné, ale myslím, že to nejlepší už jsem si s házenou užila. I když věrná Černým andělům samozřejmě zůstanu, přece jen je to kus mého života.