Každý zápas chceme hrát s nasazením, jako by šlo o Ligu mistrů, říká Alica Kostelná

Alica Kostelná patří ke zkušeným oporám Černých andělů. Zranění kotníku jí na čas vyřadilo ze hry a nemohla tak svým spoluhráčkám pomoci v MOL lize, ani v posledních zápasech Poháru EHF. Naplno se do hry vrátila v úspěšném interligovém zápase v Šaľe a nyní s Černými anděly vyhlíží další těžké domácí utkání proti Porubě.

Jak jste si užila návrat na palubovku v Šaľe?

Nastoupila jsem zrovna na dost těžkého soupeře, protože Šaľa je velmi kvalitní tým. Pokaždé když tam hrajeme, je to velmi náročný zápas a jen tak snadno se tam nevyhrává. I proto jsme rádi, že se nám to povedlo. Pro mě to byl návrat po měsíční absenci, i když jsem už přes týden naplno trénovala a i předtím jsem byla zapojená do tréninkového procesu. Měla jsem hlavně radost, že už se můžu vrátit na palubovku, protože to pro mě byla dlouhá pauza. Cítila jsem se ale v pohodě, i když to samozřejmě ještě nebylo úplně stoprocentně ono, ale dalo se to.

G27

Kvůli zranění jste nestihla ani část evropských pohárových zápasů. Jak moc to prožíváte, když musíte spoluhráčky podporovat jen z tribuny?

Že jsem nemohla hrát pohárové zápasy, mě mrzí hodně. Zranila jsem se vlastně ve třetím pohárovém zápase. Když mám být upřímná, sedět v hledišti je pro mě strašně těžké. Když je zápas vyrovnaný, náročný, tak mě hrozně mrzí, že holkám nemůžu pomoct. A když musím sedět na tribuně, kde jsem úplně mimo to dění, prožívám to ještě hůř. Na lavičce je šance, že do zápasu alespoň na chvíli naskočím a budu moct nějak pomoci, ale z tribuny jsou to muka, když vím, že to absolutně neovlivním, i když se snažím holky podporovat, co to jde.

Most v sobotu 22. února čeká zápas proti Porubě. Vnímáte to jako derby, když jste právě z tohoto klubu do Mostu přišla, nebo už to není tak emotivní?

Už jsem v Mostě zase o něco déle, takže už to tak neberu. Samozřejmě, že když se s děvčaty s Poruby potkáme, zavzpomínáme na staré časy, ale dnes už to tak neprožívám, že hraju proti svému bývalému týmu. Už je to soupeř jako kterýkoli jiný.

Bude to hodně náročné utkání? Řešili jste nějak, že pokud o víkendu zvítězíte, můžete slavit MOL ligový titul?

My si to samozřejmě uvědomujeme, už jsme to jak v týmu, tak s trenéry řešili, ale shodli jsme se na tom, že chceme každý zápas hrát se stejným nasazením, jako bychom hráli Ligu mistrů. Vůbec to není tak, že vyhrajeme proti Porubě a tím to pro nás končí, my chceme vyhrát všechny zápasy a do každého půjdeme se stejným nasazením a s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek.

HLO10

V čem se Poruba liší od ostatních týmů v soutěži?

Má šikovné brankařky, úderné spojky, vysoký střed obrany. Přes vysokou hráčku jako je Veronika Andrýsková se budeme asi hůře prosazovat, takže tomu budeme muset uzpůsobit náš styl hry. V útoku mají spojky, které umí vystřelit z dálky a jsou šikovné i v soubojích jedna na jednu. Hrají už nějaký rok spolu, takže jsou dobře sehrané. Poruba je hodně kvalitní tým, se kterým to vůbec nebude snadné.

Dalo by se říct, že to bude nejtěžší zápas před koncem základní části soutěže?

Já bych to asi takhle úplně neřekla. Poruba je jednoznačně těžký soupeř, ale pořád nás čekají zápasy třeba proti Slavii nebo Písku, který umí překvapit. Když o víkendu uděláme první krok a přejdeme úspěšně přes Porubu, bude samozřejmě všechno mnohem příjemnější.

Zápas DHK Baník Most proti DHC Sokol Poruba začíná v sobotu 22. února v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin.