Když nám unikl pohár, máme o to větší motivaci uspět v play off, říká Kateřina Dvořáková

Mimo palubovku skromná a nenápadná, na hřišti ale patří Kateřina Dvořáková ke stabilním oporám mosteckého Baníku. Dnes tato odchovanka zdejší házené paří ke služebně nejstarším hráčkám týmu a ráda by se svým domovským klubem vybojovala další český titul.

I když se to možná nesluší říkat, patříte ke služebně nejstarším hráčkám Černých andělů. Kolikátou sezonu vlastně hrajete?

Upřímně řečeno na sezony to spočítané nemám, ale dalo by se to odhadnout na roky. S házenou jsem začínala někdy v deseti letech, takže se jí věnuji už téměř třiadvacet let.

Slavia4

To už máte přece jen srovnání, jak se interliga mění. Byla třeba letošní základní část soutěže v něčem jiná, než ty předchozí?

Nepřišla mi nijak výrazně jiná než ty předešlé. U nás je to ale dáno i tím, že nedošlo k žádné výrazné proměně kádru, kolektiv zůstává pořád stejný, včetně trenéra. To je i naše velká výhoda, jsme super parta a držíme hodně spolu.

V interlize jste nakonec skončily druhé, co pro vás byl nejtěžší zápas v sezoně?

Z poslední doby pro nás byl hodně těžký třeba zápas v Trenčíně, tam jsme hodně trápily. Z pohledu výsledku to ale asi bylo finále Českého poháru. Trochu jsme si myslely, že když s Porubou vypadla Slavia, bude to pro nás snazší soupeř a nakonec se ukázal opak. Ale i když jsme pohár nevyhrály, máme teď o to větší motivaci uspět v play off.

Je pro vás Olomouc dobrý soupeř na úvod play off?

Myslím, že ano, ale nesmíme ho podcenit. To se nám už také párkrát stalo, že jsme s papírově slabšími soupeři odehrály těžké zápasy. I když zrovna Olomouc není slabý soupeř, mají za sebou obzvlášť v poslední době skvělé zápasy. Nesmíme je podcenit, rozhodně máme na to, abychom je porazily. A získat titul je náš cíl.

Most18

Připravujete se na play off nějak speciálně?

My naší typickou přípravu nijak zvlášť neměníme, tréninky jsou v podstatě stejné. Žádné experimenty jsme před nadstavbou nezařazovali, ani náš obvyklý tréninkový rytmus se nemění.

V interligových statistikách figurujete na předním místě jako jedna z hráček s velkým počtem trestných minut. Sledujete statistiky?

Ani příliš ne, ačkoli to, že mám hodně trestných minut, samozřejmě vím. I když poslední dobou je to už přece jen slabší. To je ale dáno jednak stylem mé hry, ale také stylem hry celého týmu. Každý z nás má nějakou roli, kterou plní, já se starám o čištění prostoru před brankářem. Je to fyzicky hodně náročné, ale dá se to zvládnout.

Když už jsme u toho, kde čerpáte sílu mimo palubovku?

Mám hodně ráda turistiku, s přítelem často jezdíme po horách. Máme rádi ferraty, tedy zajištěné cesty a když je trochu víc času, vyrážíme i do zahraničí, naposledy jsme byli v Dolomitech. Dřív, když bylo víc času, jsem létala na větroni, to jsem ale v uplynulých třech letech utlumila. Jsem ale pořád členem klubu na letišti v Braňanech a přemýšlím, že bych se k létání zase vrátila.