Letní příprava mladších dorostenek

Uprostřed přípravy jsou v srpnu také mladší dorostenky Černých andělů. Co všechno během ní už absolvovaly a co je ještě čeká, jsme probírali s trenérem Ondřejem Václavkem.

Kdy vám začala letní příprava?

dothmo5

Mladší dorostenky začínaly společně se staršími dorostenkami 23. července, kdy měly možnost se vlastně předpřipravit na opravdový začátek přípravy, který odstartoval v pondělí 30. července. To už jsme měli k dispozici všech 21 hráček. Po týdnu příprav, kdy jsme v Mostě a okolí trénovali dvoufázově, jsme se přesunuli na soustředění do Vilémova, kde jsme opět v kompletním složení trénovali tří až čtyřfázově. Počítám do toho i teambuilding, který jsme měli dvakrát denně, protože do týmu přišla zhruba polovina nových hráček. Zařazovali jsme proto i tento způsob přípravy, aby se děvčata jednak seznámila, ale abychom také věděli, jak pracují, stejně tak aby se ona dozvěděla, co od nich jako realizační tým očekáváme. Standardní denní program začínal ráno před snídaní ne moc oblíbeným, ale důležitým běháním. Pak následovala kombinace halových tréninků, kde jsme se zaměřovali na individuální věci, hlavně střelbu, abychom dostali do formy brankařky. Pracovali jsme ale také na spolupráci v obraně, ať už dvojic, trojic, ale také celého týmu. Toto soustředění jsme zakončili v mostecké sportovní hale utkáním proti stejně starému týmu Thüringeru, které se po domluvě se soupeřem hrálo na netradičních třikrát 25 minut. Důvodem byla jednak snaha, abychom vytížili všechny hráčky, ale také, aby utkání zapadlo do kondiční přípravy.

Jak dopadla konfrontace s německým soupeřem?

dothmo7

Sice jsme těsně prohráli, ale rozhodně jsme nebyli horším týmem, zlomily nás nepřesné přihrávky a ztracené míče v poslední části, jinak jsme dvě třetiny vedli. Naše hra vypadala velmi dobře, měla rychlost, fungovala spolupráce s pivotem a viděl jsem i další pozitiva. Bylo sice znát, které hráčky hrály v mladším dorostu už v minulé sezoně, ale my se teď snažíme tyto rozdíly smazávat.

Jak probíhá příprava v současnosti?

V posledních čtrnácti dnech trénujeme dvakrát denně v mostecké sportovní hale. Ve čtvrtek 23. srpna odjíždíme do Otrokovic na turnaj starších a mladších dorostenek, kde budeme hrát v kategorii mladších dorostenek. Jedná se o kvalitní turnaj obsazený devíti týmy a pro nás je to šance otestovat, co jsme za měsíc a kousek udělali. Musím říct, že prozatím jsem velmi spokojen, nemáme naštěstí výrazné výpadky, příprava vypadá o něco lépe než vloni. To jsme také zvládli přípravu dobře, ale v zápasech na podzim se nám moc nevedlo. Doufám, že letos se nám povede lépe, ve smyslu, že budeme mít na konci podzimu třeba deset bodů a ne dva jako vloni. Tým na to má, polovina už ví co má dělat a tyto hráčky okamžitě, když šly do hry, naskočily jim natrénované návyky, což mne příjemně překvapilo. Ukazuje se, že jsme šli správným směrem a děvčata už dělají věci automaticky a nemusejí o nich přemýšlet.

Čekají vás do začátku sezony ještě další přípravné zápasy?

Žádnou turnajovou zátěž už naplánovanou nemáme, dáme nejspíš přednost tréninkům tady v Mostě případně zápasům proti dorostencům nebo starším dorostenkám, což jsou zápasy, které pro nás také mají význam a něco nám dají. Předběžně je domluvena spolupráci na zápasech starších i mladších dorostenek se Slavií. Do ostré soutěže naskočíme domácím utkáním 16. září, takže máme ještě poměrně dost času, abychom všechny drobné nedostatky odstranili.

Jak funguje u mladších dorostenek propojení s dalšími týmy v rámci klubu?

Jak se starší dorostenky posouvají do žen, tak jsme po dohodě s trenéry podobným způsobem posunuli do staršího dorostu dvojici hráček Adélu Pokornou a Barboru Kroftovou. Trénují se staršími dorostenkami a pochopitelně za ně budou i hrát, je ale domluveno, že budou hrát i s námi. Nedojde k žádnému oslabení mladších dorostenek a my budeme mít možnost vytěžovat i tyto hráčky. Samozřejmě naše hráčky pokud budou ve správné formě, mohou kdykoli naskočit do staršího dorostu.

Spolupracujete nějak i s dalšími kluby?

Spolupracujeme, vloni jsme hodně jezdili do Žirovnice, letos jsme podobnou spolupráci navázali s Lázněmi Kynžvart. Tři jejich hráčky u nás budou hostovat a hostování bude dokonce ve větším počtu fungovat i opačně. Samozřejmě vždycky můžou do zápasu naskočit jen tři, ale počítáme se širší paletou hráček, které se zápasů mohou účastnit. Hlavně proto, že je nebudeme moci vytížit v Mostě, protože soupiska utkání má pouze 14 hráček. Spolupráce tedy spočívá v tom, že naše hráčky pomůžou Kynžvartu, ale zároveň se v tomto týmu budou moci vyhrát. Není to nijak specifikováno, ale z velké části by se zřejmě mělo jednat o hráčky, které přišly ze starších žaček, ale budou tam i hráčky, které už vloni byly v mladším dorostu, případně se vracejí po zranění. Druhá liga jim umožní dostat se do formy a navíc budou mít dostatečný čas a prostor, který bychom jim v Mostě nemohli poskytnout.