Líbilo by se mi, kdybychom v sobotu hráli minimálně tak dobře jako ve Veselí, říká Adéla Stříšková

Adéla Stříšková patří k mladší generaci hráček, které sice ještě pravidelně nastupují za starší dorostenky, ale už si našly místo i v sestavě ženského A družstva. A v obou týmech se jí daří. Během jednoho víkendu stihla odehrát se ženami vítězné semifinálové střetnutí ve Veselí nad Moravou a o den později se stala nejlepší střelkyní v dresu starších dorostenek Černých andělů proti pražské Slavii. Jak se to dá všechno stihnout a jak se těší na druhé semifinálové utkání proti Veselí, prozradila v krátkém rozhovoru.

Jak jste si užívala první semifinálový zápas ve Veselí?

Užila jsem si to opravdu hodně. Ve Veselí se nám dařilo, hráli jsme výborně, fungovala nám obrana, proměňovali jsme, podle mě to byla házená, na kterou se dá koukat. Měli jsme bezchybný začátek a pak už jsme náskok jenom navyšovali. Ale byla tam i dobrá atmosféra, na zápasy Veselí chodí hodně lidí. Užila jsem si to, ale podstatné bylo, že jsme hráli dobře.

ZL33

Je v týmu cítit, že už se hraje play off, jak to naznačovaly některé vaše spoluhráčky?

To je pravda, je znát, že už jde o něco trochu jiného, i na trénincích máme jiné nasazení. My se sice těšíme na každý zápas během sezony, ale teď ještě o něco víc. Atmosféra je v play off trochu jiná, přece jen je to vrchol sezony.

Kolikáté je to pro vás semifinále? A není to už tak trochu rutina?

Pro mě je to už třetí semifinále a každý rok je to trochu jiné. Letos třeba v tom, jak se před sezonou tým omladil, museli jsme víc bojovat. Ale zase teď můžeme mít pocit, že jsme se na tom víc podíleli. Ale srovnávat semifinále mezi sebou je těžké, pokaždé je to trochu jiné.

medaile6

Vy jste navíc hned po návratu z Veselí s některými spoluhráčkami nastoupila za starší dorost proti Slavii a ještě nastřílela jedenáct branek. To musel být hodně náročný víkend?

Tohle bylo složitější hlavně kvůli cestě, z Veselí jsme se vrátily pozdě a v neděli jsme začínali už v poledne. Ale mně tohle nevadí, já jsem ráda za každou příležitost, kdy si můžu zahrát, takže ani s tím, že jsem se moc nevyspala, nemám žádný problém. Navíc jsme i proti Slavii hráli dobře a i mně se celkem dařilo.

Maturita vás čeká až za rok, takže na sportovním gymnáziu teď máte relativní klid, nebo ne?

Úplný klid nemám, chtěla bych mít vyznamenání, takže ještě mám co dohánět. Nejvíc nahnutou mám fyziku, tam mi zatím vychází trojka, ale to ještě vypiluju.

Abychom se ale nakonec vrátili k házené, jak bude podle vás vypadat sobotní zápas a proč by na něj mělo přijít co nejvíc diváků?

Mně by se líbilo, kdyby to z naší strany bylo minimálně tak dobré, ne-li ještě lepší, než ve Veselí. Doufám, že přijde i hodně lidí a podpoří nás. Chtěla bych všechny pozvat, protože nám to pomůže. Důvodů proč přijít je hodně. Je to play off, bojujeme o finále a hrajeme hezkou házenou. Určitě se bude na co dívat.

Utkání DHK Baník Most proti DHC Veselí nad Moravou začíná v sobotu 4. května v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin.