Liga mistrů se v příští sezoně v Česku hrát nebude

Házernkářská Liga mistryň bude v nadcházející sezoně bez české účasti. Evropská házenkářská federace totiž nevybrala DHK Baník Most mezi šestnáctku týmů, které si nejvyšší evropskou klubovou soutěž zahrají. Černí andělé ale byli vybráni jako první náhradník pro případ, že by některý z týmů nemohl do soutěže nastoupit například z bezpečnostních důvodů v souvislosti s koronavirovou nákazou.

Samozřejmě nás toto rozhodnutí mrzí, protože naše premiérové účinkování v letošním ročníku Ligy mistrů bylo velmi pozitivně hodnoceno. Nakonec ale EHF přijala rovnou šestici druhých týmů ze států na nejvyšších pozicích evropské ratingové tabulky. Toto rozhodnutí jde trochu proti filozofii, kterou EHF prosazovala před letošní sezonou, tedy aby Liga mistrů byla co nejrozmanitější,“ uvedl Radek Maděra z DHK Baník Most, který má organizaci evropských soutěží v klubu na starost.

Fanoušci Černých andělů by ale o špičkovou evropskou házenou přijít neměli. Mostecké házenkářky si totiž budou chtít zahrát Evropskou ligu, což je od nadcházející sezony nový název pro Pohár EHF. Černí andělé by tuto soutěž měli hrát v domovské sportovní hale na rozdíl od Ligy mistrů, kvůli níž se museli stěhovat na zimní stadion v sousedním Chomutově.