LIGA ÚSTECKÉHO KRAJE MLADŠÍ ŽAČKY A STARŠÍ ŽAČKY

30. 9. 2017 Sportovní hala Most

„V REPREZENTAČNÍ PŘESTÁVCE ANDĚLSKÉ MLÁDÍ NEZAHÁLÍ“

          Poslední zářiový den, proběhlo v naší Mostecké sportovní hale další kolo regionální soutěže mladších žaček, ve kterém byly zařazeny i tři zápasy stejné soutěže pro starší žákyně a to proto, že se jedná o klání pouze tří týmů, které jsou v této kategorii přihlášeny. Nejprve mě dovolte zmínku o mladších žačkách. Jak jsem psal už v článku předešlém, máme v této kategorii přihlášeny dva týmy, které zde zápolí s týmy Bíliny, Ústí nad Labem a Lázní Kynžvart. Naše děvčata, kterých se dostavilo 22, byly rozděleny do dvou vyrovnaných týmů, které si systémem každý s každým bohatě zahrály v minutáži 1 x 25 min., kdy vždy v prvních pěti minutách zahájily osobní obranou po celém hřišti. V této soutěži se nepočítají výsledky, což je v této kategorii velice chvályhodné, protože opravdu na hřišti dostávají stejnou šanci všechny hráčky ze všech družstev a trenéři neřeší účelové střídaní s vidinou vítězství. Já bych chtěl všem děvčatům, které v této kategorii v sobotu bojovaly poděkovat a i když na začátku sezóny ještě určitě nebylo vše, jak má být, tak pevně věřím, že turnaj od turnaje budou výkony každé jednotlivkyně lepší a lepší, a že vše vzejde z přístupu k tréninkům.

        Následuje krátká zmínka o našich starších žačkách. Ty kromě této soutěže v našem kraji, bojují i v soutěži Pražské, kde už mají za sebou kola dvě. Zde se potkávají s týmy Slavia Praha, Sokol Kobylisy, Sokol Vršovice a HC Háje. První kolo proběhlo na venkovním hřišti Pražských Hájů, kde naše holky odevzdaly body pouze Slávistkám a druhé kolo ve čtvrtek 28. 9. 2017 v Pražských Kobylisích. I když nám chyběla zraněná Kristýna TURČANOVÁ, druhá brankařka Daniela SVOBODOVÁ a rekreující se Aneta KŘEPELOVÁ, nedá se říct, že bychom zde předvedli to, na co máme. Tento den to opravdu nebylo ono a já nedokázal žádným způsobem holky nakopnout k přístupu, na který jsem od nich v poslední době zvyklí. Ale i to se někdy stává. Tentokrát jsme ztratili body nejen se Slávii ale i s děvčaty z Pražských Hájů. Po malé odbočce se vracím k sobotnímu vystoupení v domácím prostředí. To nás čekalo utkání s tradičním rivalem z Ústí nad Labem a s děvčaty z Lázní Kynžvart. Minutáž této soutěže je nastavena na 2 x 18 minut. No a musím konstatovat, že už v prvním utkání proti Spartaku Ústí nad Labem, jehož tým přijel i s početnou fanouškovskou podporou, jsem naše holky opět poznával. Po celý zápas bylo naše brankoviště prakticky zavřené dobře fungující obranou podpořenou spolehlivým výkonem Terezy JURINOVÉ v brance, což potvrzují pouze tři obdržené branky v zápase. Tenhle fakt nám pomohl k tomu, hrát rychle dopředu a využít naší první a druhou vlnu rychlého útoku k zakončování. Při závěrečném hvizdu rozhodčích svítilo na světelné tabuli pro nás více jak lichotivé skóre 18 : 3. Ve druhém utkání proti hodně houževnatým a fyzicky dobře připraveným děvčatům ze Sokola Lázní Kynžvart, které pod vedením mého kamaráda trenéra Vladimíra KONIGA praktikují velice rychlou a nátlakovou házenou, bylo důležité zachytit začátek utkání a to se nám podařilo. Prakticky po celý zápas jsme si udržovali vedení, které v konečném zúčtování znamenalo vítězství 21 : 16. Diváci určitě viděli pěknou házenou z obou stran i se solidním počtem nastřílených branek. Ale já jsem hlavně rád, že se našim holkám vrátila bojovná krev do žil a že před svými rodiči a ostatními, kteří v hledišti byli a obě utkání sledovali, dokázaly prodat tréninkovou dřinu a předvést velice solidní výkon. Opravdu jim musím poděkovat, takovíto přístup musí bavit každého, děkuji!!!

Sestava a počet vstřelených branek v obou utkáních:

Tereza JURINOVÁ – brankařka, Adéla SCHETHAUEROVÁ – 13/3, Sára HOJEROVÁ – 2, Eliška JINDŘICHOVÁ – 4, Nikola RIŠKOVÁ, Kateřina ŠUTTOOVÁ – 3, Eliška ŘÁDOVÁ – 1, Hana DVOŘÁČKOVÁ, Linda STARÁ – 1/1, Kateřina FILOVÁ – 10, Adéla ČÁSOVÁ – 5/1.

Vedoucí: Miroslav STRAKA – STŽ, Miroslav ŘÁDA – MLŽ. Trenér: Jiří MARŠÍK.        

    

                                                                                                         Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

DHK Baník Most

 

IMG_2718 IMG_2719 IMG_2723 IMG_2728 IMG_2735 IMG_2736 IMG_2737 IMG_2739 IMG_2741 IMG_2742 IMG_2744 IMG_2753 IMG_2756 IMG_2757 IMG_2761 IMG_2766 IMG_2767 IMG_2768 IMG_2769 IMG_2776 IMG_2779 IMG_2780 IMG_2782 IMG_2784 IMG_2792 IMG_2799 Spoleźn  mladçˇ §aźky