Linda Jungová v Lize mistrů

Linda Jungová patří ke generaci mladých hráček, které od nejmladších kategorií vychoval mostecký klub. V jeho barvách už si vyzkoušela evropské poháry a získala nejcennější tuzemské trofeje, letos poprvé si ale s Černými anděly zahraje Ligu mistrů. Osobním sponzorem hráčky je Hotel Širák.

Kdy jste začínala s házenou?

OSLAVY21

Já začala už vlastně ve školce, protože jsem z Mostu a naše školka chodila do zdejší haly na sportovní hry. Přímo házené jsem se začala věnovat od nějakých sedmi let, tedy v první nebo ve druhé třídě. Tady v Mostě jsem prošla všemi mládežnickými kategoriemi a teď už jsem čtvrtým nebo pátým rokem mezi ženami. Já to měla už v dorostu kombinované, původně jsem hrála za mladší dorostenky a za B tým žen a občas jsem trénovala i s A týmem. Když se pak zrušil B tým žen, už jsem hrála za starší dorost a občas za A tým a postupně už jsem hrála hlavně se ženami a za starší dorost ještě občas jezdila na zápasy.

Co vaše profesní kariéra, také ještě studujete?

V Mostě jsem absolvovala sportovní gymnázium, kde jsem byla vlastně od prvního ročníku zvyklá na dvoufázové tréninky. Teď začínám druhý ročník studia tělocviku a angličtiny na univerzitě v Ústí nad Labem, respektive oboru Tělovýchova a sport a Anglistika. Snažím se pro letošek vyřídit individuální studijní plán, teoreticky bych na něj měla mít nárok, protože jsem v širším kádru reprezentace a doufám, že se to povede.

th27

Myslíte, že bude hodně těžké stíhat školu a házenkářský program?

Až doteď jsem měla štěstí, že mi vycházel rozvrh a všechno se dalo stihnout. Letos to ale bude složitější, když máme hrací dny ve středu a o víkendu, nevím, jak bych to úplně zvládala. Individuální studijní plán by se dost hodil, protože jinak bych musela opakovat většinu předmětů.

Jak moc velký úspěch je podle vás postup Černých andělů do Ligy mistrů?

Je to největší úspěch, kterého jsme kdy dosáhli, těžko nás potká něco lepšího. Pro nás jsou to nové zkušenosti, máme obrovskou možnost se ukázat a předvést, co v nás je. Myslím, že bychom mohli postoupit, protože jako tým už jsme se hezky sehráli a šance na postup ze skupiny, pokud nám bude přát štěstí, tady určitě je.