Mám teď větší odpovědnost, říká Sabrina Novotná

Sabrina Novotná je v letošní sezoně brankářskou dvojkou Černých andělů, přitom ještě stále sbírá zkušenosti i v týmu starších dorostenek. Jaký je to skok z dorostenecké soutěže mezi ženskou házenkářskou elitu a proč je pro ní zápas se Slavií výjimečný, prozradila v následujícím rozhovoru.

Letos chytáte první sezonu v MOL lize jako dvojka Černých andělů, jak si to užíváte?

Už vloni jsem pár zápasů v nejvyšší soutěži odchytala, ale teď už je to přece jen naplno. Je to větší odpovědnost, když se Domče Müllnerové v brance nedaří, není mimo mě už nikdo jiný, kdo by za ní mohl zaskočit. Nejdřív jsem z toho byla hodně nervózní, ale už se to postupně poddává, není to tak hrozné jako v prvních zápasech, ale nervy jsou to trochu pořád.

P13

Jak moc velký je rozdíl chytat v dorostenecké lize a v nejvyšší soutěži?

Mně to na jednu stranu zas až takový rozdíl nepřijde, protože je nás víc, které hrajeme ve starším dorostu i v A týmu a jsme vlastně s holkama pořád spolu. Ale samozřejmě to rozdíl je, ve starším dorostu porážíme některé týmy dvouciferným rozdílem, kdežto v MOLce je situace mnohem vyrovnanější.

Vy jste vlastně ještě studentka, jak se vám daří v tomhle směru?

Letos budu maturovat, takže to nebude žádná velká legrace, ale maturantek je nás z týmu shodou okolností několik, takže v tom nebudu úplně sama.

Ve středu vás čeká zápas proti Slavii, a pokud se nepletu, nějaký čas jste ve Slavii také strávila?

Původně jsem hrála za Háje, pak jsem půl roku ve Slavii hostovala, něco málo tam odtrénovala a původně jsem plánovala, že bych tam nastoupila. Nakonec mě ale přetáhli do Mostu.

A nelitujete?

Maximálně v souvislosti s tím, že bych byla doma, protože pocházím z Prahy. Co se ale týče třeba tréninků, tak rozhodně nelituji, to se tady v Mostě nedá s ničím srovnat, v tom je to tady nejlepší.

Ani rodiče neměli problém s tím, že půjdete do Mostu a nezůstanete doma?

Naopak, rodiče mě podporovali v tom, abych šla sem. Most mě oslovil dvakrát a druhá nabídka přišla ve chvíli, když jsem chodila do školy v Praze a byla jsem na hostování ve Slavii. Mně se upřímně řečeno na sever Čech moc nechtělo, dojíždět a bydlet na internátu se mi moc nezamlouvalo. Ale Most přišel se zajímavou nabídkou, na internátu jsem také byla jen krátce, takže nakonec všechno vyšlo myslím velmi dobře a jsem tu spokojená.

A jak se tedy těšíte na sobotní zápas se Slavií?

Na Slavii se těším úplně vždycky. Už když jsem jako malá hrávala za Háje, tak to bylo se Slavií vždycky derby. Podobné je to teď mezi Mostem a Slavií v nejvyšší lize. Určitě to tentokrát bude těžší než předešlé zápasy, navíc každý tým je před utkáním s Mostem mnohem víc motivovaný. I v dorostu, když se řekne Most, tak i týmy, které nemají takové výsledky, se před zápasem dokážou vybičovat k úplně jiným výkonům. Ale my už jsme si na to celkem zvykli, takže věřím, že se nám doma proti Slavii bude dařit a všechno zvládneme.