Máme výhodu, že hrajeme doma, to jsme ještě silnější, říká Jana Šustková

Mostecké Černé anděly čeká v sobotu 23. února další z těžkých soupeřů, tentokrát Veselí nad Moravou. A koho se zeptat na pár otázek před chystaným zápasem, než Jany Šustkové, která do Mostu před začátkem letošní sezony přišla právě z Veselí nad Moravou.

V čem si myslíte, že bude zápas s Veselím jiný než ten podzimní, kdy jste smolně prohrály o jedinou branku?

Bude to určitě jiné, první vzájemný zápas ve Veselí byl víceméně na začátku sezony, teď už jsme víc sehrané, takže z tohoto pohledu už to bude něco úplně jiného. A jestli se nepletu, tak naposledy jsme prohráli právě ve Veselí. Jednoznačné plus pro nás je tentokrát také to, že hrajeme doma, kde jsme ještě silnější.

SAL43

Už jste v Mostě nějaký čas, cítíte se tu už jako doma?

Takhle bych to asi úplně neřekla, ale čím jsem tu déle, tím je to samozřejmě lepší. Jak trénujeme každý den, už jsem si na zdejší prostředí zvykla a dneska už je to úplně v pohodě.

Když jsme spolu posledně mluvili, začínala jste studovat na ústecké univerzitě, jak pokračují vaše studia?

Zrovna nám skončilo zkouškové období a začal nový semestr. Zkoušky mám všechny, takže je všechno v nejlepším pořádku. Školu a házenou zatím stíhám, takže i v tomhle ohledu je všechno v pohodě.

Jestli se nepletu tak do Ústí nad Labem jezdí hned několik vašich spoluhráček, cestujete do školy společně?

Jezdí nás víc, ale společně jen občas. S Katkou Kostelnou studujeme stejný obor, takže společně trávíme nejvíc času. Ale jak máme s ostatními rozdílné rozvrhy, vychází to různě. Jezdíme autem a máme to zařízené tak, že kdo má školu nejčasněji ráno, tak jede autem a naopak, kdo končí poslední, jezdí autem a ostatní buď počkají, nebo jedou vlakem.

MET12

Vraťme se ale ještě zpátky k házené, trenéři i vaše spoluhráčky se shodují na tom, že se tým od začátku sezony hodně posunul, máte také ten pocit?

Jednoznačně. Je hodně znát, jak jsme se od začátku sezony sehrály, jak nám to společně funguje. Jsme mladý tým a rozumíme si na hřišti i lidsky. Ale zase na druhou stranu, pořád jsou věci, které se dají zlepšovat a na kterých se dá pracovat.

Zápas DHK Baník Most proti SHK Veselí nad Moravou začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 23. února od 18:00 hodin