Marie Poláková v Lize mistrů

Marie Poláková patří k nejmladším hráčkám ženského týmu Černých andělů, která letos nastupuje i v zápasech Ligy mistrů. A na své konto už si připsala i první branky. Ačkoli je její házenkářská kariéra teprve v začátcích už má zkušenosti například z dorostenecké reprezentace.

Kdy jste začínala s házenou?

IMG_8144
S házenou jsem lehce začínala už na základní škole, kde jsme jezdili jen tak se třídou na různé zápasy školní ligy. Původně jsem se jí ale věnovat nechtěla, i když mě trenér přemlouval, tehdy jsem se věnovala hlavně atletice. Ta mě ale postupně přestávala bavit, protože tam nebyl žádný kontakt a kamarádky mě přesvědčily na házenou. To bylo někdy na konci šesté třídy, takže teď už jí hraju něco přes pět let. Začínala jsem v TJ Jiskra Havlíčkův Brod, kde jsem byla až do loňska, ještě minulý rok jsem tam hrála standardně a v Mostě jsem byla na hostování. To jsem byla věkem mladší dorostenka, ale v Mostě jsem hostovala už v kategorii staršího dorostu. Teď už jsem v Mostě nastálo ve starším dorostu a v ženách a kromě toho nastupuji i v dorostenecké reprezentaci.

Předpokládám, že v Mostě i studujete, jak zvládáte ten podzimní zápřah?

V Mostě studuji na sportovním gymnáziu, kde jsem si i kvůli reprezentačním akcím zařizovala individuální studijní plán, mám ho povolený, takže se mě tenhle hektický podzim zas až tak moc netýká. Ale jinak to ve škole to zvládám v pohodě.

A jak si užíváte atmosféru Ligy mistrů?

Liga mistrů je něco neuvěřitelného, mně to stále připadá jako sen a moc si to neuvědomuju. Já do toho vletěla vlastně úplně náhodou, když jsem se po srazu reprezentace dozvěděla, že si mám zkusit přijít zatrénovat se ženami. Tak jsem to vyzkoušela a všechno to nabralo strašně rychlé obrátky. Nejdřív jsem se začlenila do žen, začala s nimi pravidelně chodit na tréninky, pak přišla možnost hrát se ženami i zápasy MOL ligy a nakonec to vyústilo v to, že jsme si zahrála hned v prvním domácím zápase proti Györu, což jsem také do poslední chvíle ani nečekala. Pro mě je to extrémně rychlé a myslím, že si to uvědomím až s odstupem pár let. Ale je to něco úžasného, atmosféra byla skvělá, ani když jsme byli na mistrovstvích s reprezentací, to nemělo takovou atmosféru. Je vidět, že diváci to hráčkám přejí a že i když se nedaří, tak fandí a ženou nás dopředu. To bylo vidět, i když jsme hrály proti Györu, bylo to úžasné a já nikdy nic podobného nezažila.

Jak se bude Černým andělům dařit v dalším domácím utkání Ligy mistrů, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči sami. Už v neděli 10. listopadu se v chomutovské Rocknet aréně střetnou se slovinským RK Krim Mercator. Tentokrát už se ale bude bojovat o postup. Zápas začíná v 19:00 hodin, tak přijďte fandit!

dhk_10-11_LM_final