Michaela Borovská se učí, jak trávit víc času s rodinou a stíhat individuální přípravu

Pro Michaelu Borovskou byla letošní sezona sice skvělá, ale také velmi náročná. Nejde jen o extrémní zápasovou zátěž, kdy musela zvládat zápasy Ligy mistrů a následně Poháru EHF v kombinaci s nejvyšší domácí soutěží. V jejím případě bylo totiž potřeba skloubit vrcholový sport s běžnými starostmi maminky předškoláka. Vynucená pauza jí tak sice umožnila strávit víc času s rodinou, ovšem domácí příprava je o to náročnější.

Přesunula jsem se i s rodinou na chatu nedaleko rodného Písku, kde mám podmínky pro individuální přípravu ideální. Je tu klid, jsem relativně daleko od civilizace, trochu dál od běžného světa ve městě. Čeká mě trochu více domácích prací, které mě trochu limitují, školka mi přeci jen docela výrazně pomáhá. Obzvlášť, když se staráte o předškoláka, který vyžaduje prakticky neustálou pozornost a je třeba ho zabavit. Proto jsem pro něj připravila malý fotbalový challenge v počtu “panenek” s míčem. Oba máme stejný cíl, dokonce i stejný začátek, protože ani jeden z nás neudělal víc jak 3. Dá mu to zabrat, tak mám i čas na sebe. Po sportovní stránce je přerušení soutěží ideální pro regeneraci po opravdu náročné sezóně, jako rodič můžu zase strávit mnohem víc času s rodinou, ale už začínám vyhlížet dobu, až se věci zase vrátí do normálu,” říká hráčka.
Bora_duben

Na testech jsem se cítila dobře, trochu mě dostalo rozběhání, zbytek byl až na test s činkami úplně v pohodě,” doplňuje Michaela Borovská.
Bora_podrobně

Chvílemi jsem si říkal, zda má Míša nové boty na běhání nebo tak strašně zesílila nohy. Místy to vypadalo a měl jsem strach, aby při startech a změnách směru, které jsme s tomto tréninku dělali, zůstal nějaký asfalt na silnici, protože ten zvuk, který možná uslyšíte ve videu, aniž byste si museli zvyšovat hlasitost, vyzníval jednoznačně ve prospěch naší hráčky, než pro povrch vozovky,” dodal k tréninku rychlosti Míši Borovské kondiční trenér Ondřej Václavek.

Bora_test